Нерухомість

НЕРУХОМІСТЬ
Юлія Басиста, в.о. Генерального директора ТОВ «ЕСТА Холдинг»

Юлія Басиста, Генеральный директор ТОВ «ЕСТА Холдинг»

Група ЕСТА – галузевий холдинг, що об'єднує в своєму складі активи Групи СКМ у сфері нерухомості. Основна діяльність Групи сконцентрована в 5 ключових напрямках: інвестування та розвиток комерційної нерухомості преміум сегменту, девелопмент, консалтинг, готельний бізнес, а також експлуатація та управління об'єктами комерційної нерухомості.

Серед ключових активів групи - офісні та торгові центри, готелі, а також банк землі для розвитку майбутніх проектів.

Корпоративне управління цим бізнес-напрямом здійснює компанія ЕСТА Холдинг (раніше – СКМ Істейт). Компанія займається консолідацією та розвитком наявних активів Групи СКМ у сфері нерухомості, купує і запускає нові проекти, управляє портфелем активів СКМ у сфері нерухомості, відповідає за побудову довгострокових стратегічних відносин з партнерами.

ЕСТА Холдинг здійснює весь цикл необхідних робіт на всіх стадіях розвитку проектів, починаючи від оцінювання проектів і закінчуючи експлуатацією об'єктів нерухомості (при необхідності залучаючи найкращих світових фахівців і консультантів).

Стабільність і позитивна динаміка розвитку Групи ЕСТА обумовлена орієнтиром на якісні проекти, менш залежні від спекулятивного попиту, фокусом на розвитку знакових, унікальних об'єктів, а також збалансованою регіональною стратегією.

Стратегічна мета Групи ЕСТА – створити бізнес світового класу, націлений на зростання вартості та розвиток інфраструктури держави.

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БІЗНЕС

Компанія ЕСТА Холдинг – найбільший український приватний інвестор у сфері нерухомості. З 2000 року Групою СКМ та Групою ЕСТА в розвиток цього напряму було інвестовано понад $200 млн.

Ключовими напрямками інвестування для ЕСТА Холдинг є проекти преміум класу в комерційній нерухомості:

  • офісні та торгові центри класу А;
  • подальший розвиток готельної мережі; 
  • розвиток сервісних компаній, що займаються обслуговуванням наявних об'єктів нерухомості.

ЕСТА Холдинг прагне інвестувати в розвиток проектів у найбільших українських містах, з населенням понад 500 тис. осіб (Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Львів, Одеса), а так само в популярних рекреаційних зонах. Пріоритетними для інвестування є проекти високого класу, унікальні, з погляду архітектури, місця розташування, соціального, економічного та історичного значення.

Функції з визначення основних критеріїв інвестування, оцінювання та розробки концепції кожного проекту покладено на Інвестиційний департамент компанії ЕСТА Холдинг.

ДЕВЕЛОПМЕНТ
МФК

Готель Донбас Палас та БФК Пушкінский у Донецку

Разом з інвестиційним бізнесом, девелопмент є одним з ключових напрямків діяльності ЕСТА Холдинг.

Компанія має достатній досвід реалізації успішних девелоперських проектів, серед яких готелі Донбас Палас (м.Донецьк), Park Inn by Radisson (м.Донецьк), БЦ Пушкінський (м.Донецьк), а також класичний універмаг ЦУМ в Києві.

Серед партнерів ЕСТА Холдингу в девелопменті - відомі українські та світові компанії Schwitzke & Partner, Montagna costruzioni, Costas Kondilis & Philipp Jackson, Permasteelisa Group, Benoy, Landor, Альтіс і інші.

ЕКСПЛУАТАЦІЯ НЕРУХОМОСТІ
Бізнес-центр

Бізнес-центр "Леонардо", Київ

Для управління наявними об'єктами нерухомості Група ЕСТА в 2008 році створила компанію ЕСТА Проперті Менеджмент. Її основне завдання – ефективна та якісна експлуатація функціонуючих об'єктів нерухомості. Менеджмент компанії має багаторічний досвід управління об'єктами комерційної нерухомості різного класу, як в Україні, так і за її межами.

ЕСТА Проперті Менеджмент здійснює повний комплекс послуг з управління об'єктами офісної нерухомості не тільки Групи ЕСТА, але і зовнішніх споживачів.

Сьогодні ЕПМ управляє готелями, бізнес- і торговими центрами, а також житловою нерухомістю загальною площею понад 200 000 кв. м. Протягом всього періоду роботи ЕСТА Проперті Менеджмент неодноразово була визнана Кращою Керуючої Компанією за версією журналу Building, а також кращої Компанією 2016 року в сфері експлуатації нерухомості за версією URE Club і Europa Рroperty.

ГОТЕЛЬНИЙ БІЗНЕС
П'ятизірковий готель Опера у Києві

П'ятизірковий готель "Опера" у Києві

Група ЕСТА присутня на готельному ринку України з 2004 року. На сьогодні компанія є власником двох 5-зіркових готелів — членів асоціації "The Leading Hotels of the World": «Донбас Палас» у Донецьку (тимчасово не контролюється) і бутик-готель «Опера» у Києві.

«Донбас Палас» – перший готель в Україні, який став членом LHW і лауреатом таких нагород, як «Найкращий готель України» і «Найкращий бізнес-готель України» в 2005, 2006 і 2007 роках.

У 2010 році до складу активів Групи ЕСТА увійшов готель Park Inn Hotel by Radisson (колишній готель «Київ») в центрі Донецька (тимчасово не контролюється). Park Inn by Radisson - перший готель Групи середньої категорії, відданий під управління міжнародного готельного оператора The Rezidor Hotel Group і перший готель в місті, відкритий під брендом Park Inn Hotel by Radisson.

Група ЕСТА також надає консультаційні послуги зі створення й експлуатації готелів.