Олександр Гура
Олександр Гура
Електромонтер оперативно-виїзної бригади, ДТЕК

Батьки відразу визначили, що в родині росте енергетик, коли в 3 роки я засунув шпильку в розетку. Закінчилося це лише легким переляком мами і вибитим автоматом у сусідів. Після коледжу я потрапив за розподілом до оперативно-виїзної бригади Центральної диспетчерської служби в ДТЕК Київські електромережі. І ось уже 13 років я в команді, яка щодня працює над тим, щоб в кожному будинку нашого міста горіло світло.

Енергопостачання Києва забезпечують 66 підстанцій класу напруги 35 і 110 кВ, які живлять 13 тис. км кабельних ліній міста. Коли щось на підстанціях виходить з ладу, завдання бригади електромонтерів по команді диспетчера знайти і усунути неполадки в енергоустаткуванні. Для цього потрібно як свої п'ять пальців знати щит управління і безпомилково знаходити знеструмлений кабель серед десятка подібних, щоб зробити перемикання напруги. При цьому відновити живлення ліній потрібно в стислі терміни. Адже під час ремонту кабелю резервний несе подвійне навантаження, а це означає, що він теж може бути під загрозою пошкодження.

В енергетиці не буває випадкових людей. І мені пощастило працювати в команді цікавих і розумних людей, які знають свою справу і люблять ії. Наша робота непомітна, але її результати дуже важливі для кожного, хто користується електрикою. Адже ми відповідаємо за якість електропостачання цілого міста.

Люди SCM