Як виграти гонку за інвестиціями

Як виграти гонку за інвестиціями

02.11.2021

Колонка Дмитра Сахарука – виконавчого директора ДТЕК

На початку жовтня в Дубаї відкрилася найбільша у світі виставка EXPO 2021. Поряд із 192 країнами-учасницями Україна представила свою культуру, потенціал та досягнення. Ключовою темою EXPO 2020, організованої в центрі одного зі світових центрів видобутку нафти, є сталий розвиток та побудова екологічно чистого майбутнього. Екологічність закладена майже у всьому, починаючи від п’яти тисяч фотоелектричних панелей на даху одного з центральних павільйонів і закінчуючи неймовірною кількістю перероблених будівельних матеріалів, які використовуються для зведення павільйонів посеред пустелі.

ДТЕК у складі української бізнес-делегації презентував досягнення та інновації в енергетиці та поділився своїм баченням розвитку енергетичної галузі в Україні.

Майбутнє української енергетики невід’ємно пов’язане з процесом декарбонізації, глобальною тенденцією, яку не можуть ігнорувати ні експортери, ні імпортери енергії. Декарбонізація допоможе усунути нерівність ресурсів між країнами.

Потенціал відновлюваних джерел у поєднанні з новітніми технологіями може змінити ландшафт світового енергетичного ринку в майбутньому. Місце ключових гравців можуть зайняти країни, які зараз відчувають дефіцит традиційних енергоресурсів.

Тому для України особливо важливо бачити й усвідомлювати глобальний контекст. Це дозволяє поглянути на себе під іншим кутом зору, оцінити розвиток країни, доцільність державних стратегій. Участь у EXPO також важлива для зміни міжнародного позиціонування України. Зокрема, країну слід розглядати не лише в контексті східноєвропейської проблеми. Ми також повинні говорити про наш потенціал у вирішенні глобальних викликів людства.

У Стратегії розвитку ДТЕК до 2030 року, яка ґрунтується на принципах екологічного, соціального та врядування (ESG), особлива увага приділяється декарбонізації. Наша компанія поставила за мету досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Ми не просто говоримо про це. Ми інвестуємо в будівництво нових відновлюваних джерел енергії та систем зберігання, розвиток водневих технологій, модернізацію електричних мереж.

ДТЕК до 2030 року нарощує свою частку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії до 33% від загального виробництва. Ми реалізовуємо пілотні проекти для вивчення нових можливостей в енергетиці. У травні цього року, наприклад, ми ввели в експлуатацію першу в Україні систему зберігання енергії потужністю 1 МВт. Нещодавно він був сертифікований Укренерго. ДТЕК має намір розширити цей пілотний проект і запустити сховище потужністю 50 МВт.

Європейський енергетичний ринок має ключове значення для України, і щоб зберегти свої позиції, ми повинні стати чемпіоном Східної Європи з декарбонізації. Процес вимагає трансформації енергетичної галузі та довгострокових інвестицій. Щоб забезпечити ці інвестиції, ми повинні мати стійкість державних стратегій, передбачуваність законодавства та повагу до інвесторів.

У всьому світі існує сильна конкуренція за інвестиції. Україна може виграти цю гонку лише за умови вивчення основних правил залучення інвестицій.

Сьогодні бізнес-спільнота очікує від уряду гарантії послідовних правил, захисту прав власності та єдиного підходу як до національних, так і до іноземних інвесторів. Глобальна технологічна гонка вже почалася, ми чітко бачимо на EXPO 2020. Ключ до успіху України – кращий інвестиційний клімат для прискорення технологічного переходу.


Всі публікації