Сергій Детюк: «Метінвест Діджитал» управляє портфелем зі 100 проєктів цифрових перетворень

Сергій Детюк: «Метінвест Діджитал» управляє портфелем зі 100 проєктів цифрових перетворень

20.11.2020

Гендиректор ТОВ «Метінвест Діджитал» про впровадження комплексної програми цифрової трансформації в найбільшій металургійній компанії України

 

— «Метінвест» — найбільша компанія в ГМК України. Наскільки масштабна програма цифрової трансформації, яку реалізує «Метінвест Діджитал» як бізнес-партнер?

— Масштаб бізнесу Групи «Метінвест» вимагає відповідного підходу і до стратегії цифрової трансформації. Вона охоплює понад 30 підприємств в Україні, Європі та США із загальною чисельністю 80 тис. співробітників. Трансформація покриває ключові напрямки бізнесу: виробництво, фінанси, закупівлі, логістику, управління персоналом, збут, бізнес-аналітику тощо. Щорічно в управлінні «Метінвест Діджитал» знаходиться портфель з близько 100 проєктів цифрових перетворень. Крім того, щорічно ми забезпечуємо реалізацію і виконання понад 400 заявок бізнесу щодо вдосконалення функціональності раніше впроваджених ІТ-систем.

— Яким чином вибудований процес управління такою об'ємною програмою цифрових перетворень?

— Ми вибудували наскрізний процес від формування потреб до їх оформлення в проєкти з подальшим впровадженням та підтримкою. З кожним активом і функціональним напрямком у нас взаємодія на рівні Business Engagement, в рамках якого аккаунт-менеджери відповідають за формування цифрових ініціатив для клієнтів. Далі йде рівень Solution Delivery. До нього входять PMO і R&D, що відповідають за всі проєкти та інноваційні розробки. На цьому рівні здійснюється опрацювання та впровадження проєктів в розрізі затвердженого обсягу, периметра впровадження, КПЕ і ресурсів, а також управління змінами за методологією ADKAR. Потім — операційні функції, напрямок Operations, спрямовані на підтримку та розвиток впровадженого рішення.

— Які з реалізованих за останній час проєктів ви могли б навести як приклади успішної трансформації?

— Впровадження електронної закупівельної платформи на базі рішення SAP Ariba на восьми підприємствах Групи дозволило підвищити прозорість процесу, скоротити рутинні операції і оптимізувати бюджет закупівель до 10%. Це десятки мільйонів доларів економічного ефекту. Нещодавно завершили найбільший в Україні проєкт з міграції IТ-інфраструктури на хмарну платформу Microsoft Azure. У десятирічній перспективі перехід в хмару заощадить «Метінвесту» близько $3 млн. Активно трансформується HR-функція. Впровадження системи постановки цілей і управління ефективністю SAP SuccessFactors дозволить компанії зменшити витрати за цим напрямком в п'ятирічному періоді на $2 млн. Також нещодавно ми завершили перший етап цифрової трансформації збутової функції в швейцарській трейдинговій компанії MISA на базі рішень SAP Sales Cloud і SAP CPQ. Крім того, вибудували найбільшу корпоративну систему уніфікованих комунікацій, автоматизували процес управління пропозиціями співробітників на 14 підприємствах.

— Які проєкти знаходяться в переліку пріоритетних на цей і найближчі роки?

— Завершується підготовка до запуску пілотного проєкту «Цифровий кар'єр» на базі Інгулецького ГЗК. Він передбачає повну автоматизацію переділу гірничо-транспортного комплексу від етапу буріння до процесу дроблення. Фактично ми працюємо над створенням першого цифрового двійника в Групі «Метінвест». Зараз реалізуються і стратегічно важливі для компанії проєкти з планування та оптимізації руху металопродукції і залізорудної сировини в портах України, управління даними Data Governance, прогнозування цін ТМЦ, пілотні проєкти з впровадження систем планування і управління виробництвом МЕS.


Всі публікації