Підтримка і захист. Як ПУМБ надавав допомогу в боротьбі з коронавірусом

Підтримка і захист. Як ПУМБ надавав допомогу в боротьбі з коронавірусом

30.07.2020

Сергій Танін

У зв’язку з пандемією COVID-19 банк ПУМБ вибрав новий пріоритет соціальної діяльності, поставивши на перше місце боротьбу за здоров’я співробітників, клієнтів, партнерів та пересічних українців

Рука об руку

Клієнт — найбільша цінність. Це правило постійно повинен памʼятати будь-який бізнес, побудований на тісному співробітництві з людьми. У періоди криз і катаклізмів саме тісна співпраця бізнесу і його клієнтів дозволяє зберегти стабільність обом. Це стосується і банків, яким люди довіряють фінансове благополуччя своє, своїх сімей і своєї справи. Банк повинен клієнта не тільки берегти, але і піклуватися про нього, а коли потрібно, то й захищати.

Сьогодні ПУМБ обслуговує 1,5 млн клієнтів-фізосіб і 63 тис. корпоративних клієнтів по всій Україні. Кожен з них цінний і важливий для банку і потребує підтримки у скрутні часи. Епідемія коронавіруса, яка обрушила економіку в усьому світі, якраз і стала тим випробуванням на міцність відносин між БАНКОМ і його клієнтами.

З самого початку карантину ПУМБ не тільки реалізував всі встановлені законодавством заходи з підтримки бізнесу і громадян, але і робив власні кроки по наданню допомоги. Це були заходи щодо підтримки українців, які пішли у вимушені відпустки або втратили частину своїх доходів у звʼязку з тимчасовою зупинкою підприємств.

Добрі справи обʼєднують

Всього підтримку отримали 156 лікарень в 6 областях України

Всього підтримку отримали 156 лікарень в 6 областях України

ПУМБ направив багато зусиль і на боротьбу з коронавірусом, прекрасно розуміючи, що здоровʼя українців і медиків — це не тільки їх благополуччя, але і благополуччя всієї країни.

ПУМБ приєднався до ініціативи Фонду Ріната Ахметова з надання допомоги лікарням у боротьбі проти епідемії COVID-19. Рінат Ахметов ще в лютому першим прийшов на допомогу країні. Він обʼєднав ресурси Фонду, футбольного клубу «Шахтар», ПУМБ, компаній ДТЕК і «Метінвест», а також інших активів SCM для допомоги Україні і виділив 300 млн грн на боротьбу з коронавірусом в рамках проекту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні».

Банком у партнерстві з Фондом закуплено медобладнання та засоби індивідуального захисту для лікарень у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Донецькій та Луганській областях. Всього підтримку отримали 156 лікарень у Східній і Західній Україні. Банк закупив і передав у медичні заклади два апарати штучної вентиляції легенів, два інвазивних монітора пацієнта, понад 47 тис. захисних костюмів, більше 4,4 тис. наборів індивідуального захисту лікаря, 1200 санитайзерів і 650 пульсоксиметрів.

«ПУМБ як відповідальний бізнес не міг залишитися в стороні від серйозної проблеми суспільства і активно включився в її рішення — боротьбу з пандемією COVID-19. Банк змінив акценти розвитку бізнесу та соціальної відповідальності — направив основні сили на захист і безпеку. ПУМБ вибрав для надання допомоги найбільш вразливі регіони — західний, оскільки там була невтішна статистика по зростанню захворюваності та східний, який найбільше постраждав із-за конфлікту. В першу чергу, допомога була спрямована на медиків, щоб захистити їх, а вони, в свою чергу, могли рятувати людські життя», — пояснив голова правління ПУМБ Сергій Черненко.

Для координації надання допомоги медикам ПУМБ створив антикризовий штаб, в його роботі брали участь співробітники різних підрозділів — безпеки, маркетингу, забезпечення діяльності банку і регіональних центрів.

І від себе особисто

Крім того, і самі співробітники банку зголосилися допомогти медиками — вони взяли участь у благодійній акції «Підтримай медиків — врятуй життя!». На волонтерських засадах всього за тиждень вони зібрали понад 560 тис. грн, за які були придбані понад 800 респіраторів, 1,2 тис. захисних комбінезонів і 100 окулярів. Все це було спрямовано туди, де була гостра необхідність — в 11 опорних лікарень Києва, Львова, Дніпра, Запоріжжя, Харкова, Маріуполя та Одеси.

Співробітники банку збирали кошти і надавали волонтерську допомогу за особистою ініціативою, багато працювали додатково і понаднормово, щоб впоратися з великим обсягом роботи. Адже все те, що передавалося в лікарні, треба було знайти, купити, зібрати і розвезти по лікарнях.

«Ми вивчали потребу в нашій допомозі в регіонах і приймали рішення з її кількістю і лікарням, яким вона була потрібна найбільше. Протягом двох місяців реалізації проекту було багато труднощів: проблеми з пошуком у найкоротші терміни необхідної сертифікованої продукції медичного призначення; передача засобів індивідуального захисту великій кількості медустанов; комплектація та упакування допомоги на кожну з 156 лікарень; прокладання більше 10 логістичних маршрутів; взаємодія з правоохоронними органами з питань перетину санітарних зон і блокпостів автомобілями, що перевозять медобладнання і багато іншого. Незважаючи на всі виклики, нам вдалося вчасно передати нашу допомогу в лікарні. Головний результат роботи — теплі слова лікарів», — додав заступник голови правління ПУМБ з питань безпеки Леонід Скалозуб.

Наступний крок

Однак на цьому допомога ПУМБ не припинилася. Банк спільно зі страховою компанією «АСКА-Життя» розробив програму захисту медиків, на яких через ризикі в професії не поширюється дія звичайної медстраховки. Так зʼявилася програма «СтопКоронавірус». Спочатку ПУМБ за власні кошти забезпечив страховками 1,5 тис. лікарів в девʼяти опорних лікарнях, а потім почав продаж полісів, запропонувавши лікарям компенсувати 40% її вартості.

Крім того, ПУМБ підтримав ініціативу Асоціації молодих донорів України з розвитку онлайн-платформи «ДонорUA AID», ставши партнером проекту. «ДонорUA AID» буде сполучною ланкою між бізнесом і медустановами — кожна лікарня зможе зареєструватись на цій платформі, створити особистий кабінет, написати про свої потреби. А бізнесу вона полегшить процес надання допомоги лікарням — на платформі будуть розміщені, наприклад, вимоги до засобів індивідуального захисту та медобладнання, інструкції по співпраці з постачальниками, бази документів для координації ефективної співпраці бізнесу, благодійних організацій та закладів охорони здоровʼя. І, крім того, покрокові інструкції для прийому-передачі благодійної допомоги лікарням і багато іншої корисної інформації.

Це довгостроковий проект, адже платформа буде працювати і після епідемії COVID-19, допомагаючи поширювати інформацію про потреби медичних установ серед соціально відповідального бізнесу, волонтерів та благодійних фондів.


Всі публікації