Наша задача – допомогти Україні і українцям

Наша задача – допомогти Україні і українцям

26.03.2020

- Кожен великий бізнесмен закріплений за конкретною областю – чому ви займаєтеся саме Івано-Франківською, Львівською, Луганською і Донецькою?

- Ми не займаємося, а допомагаємо. У всіх областях України є губернатори і мери, які зараз працюють 24/7 і всі націлені на єдиний результат – зупинити епідемію в країні.

SCM – це соціально відповідальний бізнес, ми ніколи не проходили повз біди. Тим більше, ми не будемо робити цього зараз. Майже у всій Україні є міста, де працюють наші підприємства, і наш обов'язок – допомогти. Що ми робили і будемо робити.

Повторюся, наша задача – не "підмінити" собою владу, не курирувати, а допомогти Україні і українцям.

- Чим саме ви допомагаєте в регіонах?

- Добродійністю я займаюся не перший рік і навіть не перше десятиріччя. У мене дуже сильна команда – і ми точно знаємо, що потрібно робити. Ми закупимо не менше 200 апаратів ШВЛ та іншого обладнання – про що проінформуємо через мій благодійний фонд.

- Як відбувається координація ваших менеджерів з місцевою владою?

- Ми з великою повагою ставимося до того, що зараз робить президент, що роблять губернатори і мери – це величезна робота заради спільної мети. А наше завдання їм допомогти: не підмінити, а допомогти державі, допомогти регіональним і місцевим владам. Що ми і робимо.

- Яка ваша безпосередня участь в оперативному штабі області?

- Моя команда, мій фонд, представники бізнесів SCM інтегровані в роботу антикризових штабів в регіонах і містах.

- Можете перелічити основні проблеми у ваших областях? Скільки опорних лікарень в них? Скільки пацієнтів відразу вони можуть прийняти? Чи готові вони до критичних навантажень?

- Цю інформацію варто уточнювати у губернаторів областей і мерів міст.

- Оцініть за шкалою від 1 до 10 готовність областей до епідемії. Що з необхідного є? Чого критично не вистачає?

- Такого роду оцінки повинні надавати керівники областей, міст і ви як ЗМІ. Але, перш за все, такі оцінки повинні надавати лікарі, які працюють на місцях.

- Що найбільше вас вразило, коли ви почали занурюватися в стан справ в областях?

- Я завжди намагаюся бачити хороше – навіть в найскладніших ситуаціях. Зараз мене вражає героїзм усіх, хто на місцях: всі об'єдналися заради однієї мети. Цілодобова робота місцевої влади, робота всіх служб заслуговують величезної поваги.

І, звичайно ж, вражає героїзм лікарів. Вони ризикують своїми життями, щоб рятувати людей.

- Кому ви докладаєте про виконану роботу в області? Чи продовжує Офіс президента координацію з вами?

- Про виконану роботу – про те, що ми зробили і що ми робитимемо – ми доповідаємо суспільству через ЗМІ. Коли з 16 березня вийшов з Офісу президента, перше, що я зробив – розповів, про що була зустріч і про що на ній домовилися.

- Президент телефонує вам і питає, що ви зробили? Чи це робить Єрмак?

- Ані президент Зеленський, ані керівник його Офісу мені не телефонують і ні про що не питають. Мені дзвонить моя совість з питанням, що ми зробили для людей і що ми ще можемо зробити. Це – найважливіші дзвінки.

- Скільки грошей ви особисто витратили на боротьбу з коронавірусом в Україні?

- Минулого тижня на боротьбу з коронавірусом я виділив 300 мільйонів гривень.

- Що Зеленський вам пообіцяв за допомогу в регіонах?

- Давайте не принижувати добрі справи. Бізнесу нічого не потрібно ні від президента, ні від уряду. Все, що потрібно бізнесу – рівні правила гри і чесна конкуренція. Наша мета – сильна успішна Україна і щасливі українці. Благодійністю я займався завжди і ніколи натомість нічого не просив.

Все, чого я прагну – аби люди одужували і люди не хворіли. А якщо раптом "захворіють" – то тільки за команду "Шахтар", коли відновляться Чемпіонат України та європейські кубки.


Всі публікації