Дайджест допомоги станом на 21.06

Дайджест допомоги станом на 21.06

22.06.2022
Stand With Ukraine

Ми публікуємо дайджест основної допомоги наших бізнесів Україні

SCM — найбільша інвестиційна група України, яка працює у всьому світі. Єдиним власником та інвестором SCM є бізнесмен і меценат Рінат Ахметов.

Понад 2,4 млрд грн або близько 80 млн доларів уже передали бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» на допомогу Україні та українцям з 24 лютого 2022 року. Зокрема в цю суму входить гуманітарна допомога цивільним (харчові продукти, ліки, речі першої необхідності, евакуація, шелтери тощо, а також створення найбільшого онлайн-архіву свідчень українців про події війни з росією), а також підтримка ЗСУ і ТрО в десятках міст (одяг, засоби індивідуального захисту, автотранспорт, дрони, тепловізори, фортифікаційні споруди, аптечки тощо). Загалом гуманітарна допомога бізнесів SCM, Фонду Ріната Ахметова та футбольного клубу «Шахтар» охопила 3 млн людей.

  
Гуманітарна допомога:
 
Бізнеси Ріната Ахметова розгорнули гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» заради запобігання гуманітарній катастрофі в Україні. Разом із міжнародними партнерами Метінвест та ДТЕК за координації Фонда Ріната Ахметова організовано закупівлю, доставку та передачу містам та громадам їжі, води та товарів першої необхідності.

Метінвест, UMG Investments, ДТЕК та інші бізнеси SCM Ріната Ахметова створили «Логістичний фронт України» — національну й міжнародну мережу перевізників. Її мета — допомогти людям і містам, що постраждали від російської агресії, доставити продукти першої потреби, підтримати роботу критичних об’єктів інфраструктури.
 
ДТЕК
● З початку повномасштабної війни ДТЕК безкоштовно надає електроенергію для понад 100 закладів охорони здоров'я та оборонних відомств. Завдяки цьому, бюджетні і комунальні заклади заощадили 160 млн грн.
● ДТЕК направив на підтримку захисників України та гуманітарні цілі 491 млн грн.
● Для потреб ЗСУ та територіальної оборони компанія віддала 142 автомобілі, які використовуються для виконання завдань з захисту населення.
● ДТЕК передав близько 2 000 спеціальних кровозупиняючих джгутів-турнікетів для ЗСУ і ТрО.
● Підприємства ДТЕК Енерго виготовили близько 300 противотанкових «їжаків» для оборони українських міст.
● Передача складських приміщень під гуманітарну допомогу, передача приміщень під бомбосховища, облаштування укриттів. Забезпечення бомбосховищ провізією, генераторами, медикаментами.
● ДТЕК організував евакуацію вже понад 2 000 співробітників компанії та членів їх сімей із зон бойових дій. Евакуйованим надається вся необхідна допомога — транспортна, медична, консультаційна.
● Разом з Фондом Ріната Ахметова компанія закупила й передала продукти харчування та ліки для жителів Миколаївської, Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей.
● ДТЕК організовує доставку для потреб лікарень та територіальних громад в низці регіонів генераторів для автономного забезпечення електроенергією.
● Ліками, харчами та засобами гігієни забезпечені три дитячі лікарні Києва, закуплено та передано до НДСЛ «Охматдит» 5 надсучасних апаратів для лікування ран.
● ДТЕК шахта Білозерська передала 70 ліжок із матрацами, подушками та комплектами постільної білизни в дитсадки міста Білозерського. Тут будуть приймати переселенців із регіонів, у яких ідуть активні бойові дії.
● Академія ДТЕК: розробили онлайн-тренажер для подолання тривожності.
● Corum Group підготували 3 бомбосховища — м. Дружківка, Харків — для працівників та мешканців. Організована доставка води та спецодягу.
● Допомога в забезпеченні питною водою Курахового Донецької області співробітниками ДТЕК Курахівської ТЕС.
● В гуртожитках ДТЕК Павлоградвугілля в Першотравенську розміщують жителів з інших областей країни, а також підрозділ місцевих рятувальників ДСНС. Шахтарі надали павлоградським рятувальникам бензовоз.
● ДТЕК ВДЕ придбав засоби надання першої медичної допомоги для ТрО і два електрогенератори для Миколаївщини.
● ДТЕК ВДЕ передав прикордонникам позашляховик, електрогенератор та комп'ютерну техніку.
● ТЕС ДТЕК компенсували зупинку блоків Запорізької АЕС.
● ДТЕК Енерго передали місцевій районній військовій адміністрації у Вінницькій області ліжка, матраци та подушки для потреб переселенців, а територіальній обороні — захисне облаштування: блоки, арматуру, мішки із золою. ТрО Львівської області передано портативні радіостанції.
● На підприємствах ДТЕК Енерго здійснюватимуть радіаційний контроль.
● Фахівці ДТЕК отримали 220 систем Starlink для ще швидшого відновлення світла в районах бойових дій, навіть там, де є обмеження зв’язку.
● Передано для потреб громади на Полтавщині дизельний електрогенератор.
● Підприємства Групи ДТЕК передали Полтавщині ще 22 000 л стабілізованого конденсату, який може використовуватися як пальне для техніки, для потреб ЗСУ і ТрО. 
● Понад 20 працівників ДТЕК Нафтогаз у Полтаві активно долучилися до волонтерства й забезпечують переселенців одягом, продуктами харчування та предметами гігієни.
● ДТЕК Енерго надав автобуси для потреб Зеленодольської громади та закупив медикаменти для Білозерської громади на 100 тис. грн.
● ДТЕК Енерго і Фонд Ріната Ахметова закупили й доставлять майже 10 тонн гуманітарної допомоги для Зеленодольськоі громади.
● ДТЕК Енерго надали майже 350 тонн вугілля для евакуаційних потягів Укрзалізниці та 100 тонн для цілей громад та соціальних об’єктів.
● ДТЕК Енерго спільно з Центром громадської активності, що діє в Бурштині на базі АМЕР Прикарпаття, запустили проєкт соціальної адаптації дітей-переселенців «Дитяча посмішка». Аналогічний проєкт було розпочато і в м. Ладижин (Вінницька обл.).
● Водії групи долучилися до евакуації мешканців Маріуполя та Бердянська.
● ДТЕК Нафтогаз передав уже 8 автомобілів на потреби ТрО Полтавщини.
● ДТЕК ВДЕ разом із Фондом Ріната Ахметова надали 55 найменувань ліків на 1,6 млн грн до Першотравенської та Покровської громад Дніпропетровщини. До Покровську окремо – 10 обігрівачів.
● ДТЕК ВДЕ разом із Фондом Ріната Ахметова передав 27 тонн продуктових наборів для Миколаївської, Дніпропетровської й Запорізької областей.
● ДТЕК та інші енергетичні компанії України закликали міжнародну бізнес-спільноту відмовитися від купівлі російських енергоресурсів та припинити будь-яке постачання в росію комплектуючих та технологій для паливно-енергетичної сфери. Запущено проєкт #StopBloodyEnergy.
● 3,5 тонн пального для потреб ЗСУ та громади ДТЕК Енерго передали Бурштину.
● Майже 200 співробітників ДТЕК Енерго на Дніпропетровщині у березні та квітні стали донорами крові на прохання місцевих медиків.
● ДТЕК ВДЕ придбав та передав 330 бочок для накопичення питної води, 100 тонн курятини, 10 тисяч банок м’ясної каші та 4500 літрів дизельного пального для Миколаєва та області.
● ДТЕК ВДЕ придбав 10 портативних рацій для прикордонників
● Енергетики ДТЕК Мережі допомагають колегам з «Укрзалізниці» відновлювати та повертати до роботи електричні мережі у Львівській та Київській областях. 6 бригад фахівців ДТЕК Мережі з Дніпропетровської та Одеської областей з 5 одиницями спецтехніки вже працюють над тим, щоб щонайшвидше забезпечити стале функціонування залізниці.
● На підприємствах ДТЕК Енерго працевлаштували близько 400 переселенців
● ДТЕК ВДЕ придбала 315 ОСБ плит для перекриття пошкоджених будівель Миколаїва. Надані компанією плити дозволять здійснити їх тимчасове відновлення.
● Група ДТЕК передала для військових із Полтавщини кровоспинні турнікети на суму 400 тис. грн.
● Другу партію обладнання Schneider Electric спільно з ДТЕК вже передали на схід України.
● Разом з ООН ДТЕК направив на Миколаївщину інноваційні системи очищення води
● ДТЕК Енерго разом із Фондом Ріната Ахметова передали 250 продуктових наборів для мешканців Дніпропетровщини
● ДТЕК передав ЗСУ і ТрО на Полтавщині ще 39 тис. л газового конденсату комерційною вартістю понад 1,25 млн грн.
● Компанія ДТЕК ВДЕ забезпечила доставку для потреб Миколаївської області багатофункціональні ліхтарі та прожектори

Стан активів: Усі ТЕС ДТЕК наразі працюють у штатному режимі. Виняток становить лише Луганська ТЕС, зупинена раніше через воєнні дії в області та Запорізька ТЕС, яка перейшла у режим життєзабезпечення через неможливість доставки пального. Наразі інші теплоелектростанції забезпечені паливом. Сorum Group частково переніс свої виробничі потужності у Хмельницьку та Волинську області. ДТЕК відновив роботу 19 центрів обслуговування клієнтів.

Відновлювальні роботи на 21 червня: ДТЕК мобілізував усі бригади для оперативного відновлення світла. Усі виїзди до місць пошкоджень можливі лише за погодженням із ЗСУ. Попри бойові дії енергетики ДТЕК продовжують роботи з ремонтів електромереж на Донеччині та намагаються повертати світло в найкоротші терміни – щойно з’являється безпечна можливість. Так, за добу вдалося повернути світло для 5,5 тисяч сімей у 7 населених пунктах Донеччини (Авдіївський, Бахмутський, Краматорський та Покровський напрямок). 3агалом з 24 лютого 2,7 млн домівкам по всій Україні повернули світло енергетики.


Метінвест
● Допомога переселенцям (проживання, харчування) — усі міста присутності Групи Метінвест. У Метінвест підготували приблизно 6000 спальних місць для вимушених переселенців. Біженців забезпечать товарами першої потреби — питною водою, харчовими продуктами та ліками.
● Відкрито пункти збору гуманітарної допомоги для громадян у Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі, Мирнограді, Авдіївці, Запоріжжі, Кам’янському, Маріуполі.
● Метінвест безоплатно виділить 900 тонн сталі, щоб виготовити приблизно 90 000 бронежилетів для ЗСУ і ТрО. Ще 10 000 готових бронежилетів компанія придбала за кордоном. Військовим передано вже четвертий транш із 2700 бронежилетів. Сумарно відправлено на фронт вже 4000 бронежилетів і касок.
● Коштом Метінвесту придбані 1100 тепловізорів, більше 8100 касок, 25 тис. аптечок і медичних джгутів-турнікетів.
● Підприємства Метінвесту передали захисникам України більше 110 одиниць техніки.
● Метінвест закупив та передав військовим майже два десятки дронів.
● Передано на потреби ЗСУ і ТрО 40 тис. л палива
● Зі сталі Метінвесту вже виготовили та передали приблизно 50 тис. залізних їжаків та 20 тис. шипованих ланцюгів проти колісної техніки
● Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова придбали медикаменти для лікарень міст присутності. Перша партія на суму понад 30 млн грн уже надішла в Запоріжжя, Кривий Ріг, Авдіївку, Мирноград, Покровськ і Кам’янське.
● В Метінвест спільно з «АВ метал груп» і Заводом решіткового настилу ZRN почали виробляти Hesco-бастіони для підрозділів ЗСУ і ТрО. Вже передано 20 т катанки для бастіонів.
● Для вимушених переселенців з Маріуполя компанія підготувала майже 4000 робочих місць у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську.
● Молодь АКХЗ організувала цілодобове чергування в реабілітаційному центрі МСЛ.
● Робітниці Південного ГЗК Кривого Рогу готують захисникам обіди.
● «Каметсталь» надала Кам’янській міській лікарні № 9 25 балонів із киснем, а місту — дві сирени С-40.
● Молодь «Запоріжсталі» та «Метінвест Промсервісу» передала Запорізькому обласному перинатальному центру витратні матеріали й медикаменти першої потреби.
● Співробітники підприємства «Запоріжкокс» здали 20 л крові. Понад 30 працівників «Запоріжсталі» також взяли участь у донорській акції.
● На базі ШУ «Покровське» Групи Метінвест печуть хліб для захисників.
● Волонтери Групи зібрали понад 100 тонн гуманітарної допомоги для постраждалих від війни — харчові продукти, питна вода, одяг, взуття, медикаменти, ковдри, подушки тощо.
● Евакуація людей із Волновахи силами «Покровськвугілля».
● Запуск сервісу психологічної підтримки для працівників «Метінвест — разом!»
● Лікарі «Каметсталі» проводять курси долікарської допомоги для мешканців Кам’янського.
● Співробітники підприємств Кривого Рогу передали гаряче корпоративне харчування мешканцям та захисникам міста.
● Для облаштування укриттів, бомбосховищ і підвальних приміщень у Покровській громаді Покровськвугілля передає 50 кубометрів лісу.
● Для будівництва блокпостів «Покровськвугілля» передало 100 залізобетонних блоків, пісок, 50 кубометрів лісу. Зварювальники допомогли виготовити «їжаки» для тероборони. Також захисникам постачають акумулятори, пальне, харчові продукти й товари першої потреби.
● Допомога співробітників Групи зі зміцненням міськлікарні № 5 Запоріжжя
● На Інгулецькому ГЗК готують профілакторій підприємства для прийняття біженців.
● Північний ГЗК надає автівки для потреб захисників Кривого Рогу.
● Металурги Каметсталі з початку березня передали для лікування хворих на COVID-19 понад 90 тонн кисню. Зараз до справи знову приєдналася Запоріжсталь. Після виходу з гарячої консервації металургійне підприємство Запоріжжя виробило й відвантажило вже 20 тонн медичного кисню. Загалом від початку 2022 року підприємства Групи надали медзакладам України 951 тонн життєво важливого газу.
● «Каметсталь» передала 32 рації співробітникам органів внутрішніх справ, ще 15 надали представникам тероборони міста. Також ТрО Кам’янського та правоохоронці отримали 2 стаціонарні станції радіозв’язку.
● Бригади електриків «Каметсталі» відновлюють освітлення в захисних приміщеннях Кам’янського.
● Молодіжна організація «Каметсталі» долучилася до шиття захисної амуніції та плетіння маскувальних сіток.
● На базі комбінату «Запоріжсталь» створено гуманітарний координаційний штаб для допомоги всім регіонам України.
● Автотранспортні цехи криворізьких підприємств Метінвесту передали ТрО понад 20 автомобілів.
● Компанія Метінвест разом із ГО «Криворізька фундація майбутнього» забезпечили ліками першої необхідності Центр первинної медико-санітарної допомоги Лозуватської селищної ради.
● Їдальні Покровськвугілля забезпечують містян і переселенців свіжим хлібом.
● Придбано 1 610 медичних наборів для лікарень Запоріжжя на 700 тис. грн.
● Розміщення евакуйованих маріупольців у Запоріжжі.
● Двадцятеро водіїв-добровольців Покровськвугілля Групи Метінвест на 15 робочих автобусах протягом двох тижнів вивезли щонайменше тисячу маріупольців, які змогли самостійно дістатися Бердянська, зокрема 120 вихованців місцевого дитячого будинку.
● Група Метінвест підгототувала для співробітників підприємств Маріуполя близько 4000 вакансій в Центрах Кар’єри Метінвест Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського й Покровська. 
● Група Метінвест відкрила в Запоріжжі Центр реабілітації та реінтеграції переселенців.
● Металурги Каметсталі надали 10 тонн дизельного пального на потреби комунальних служб Кам’янського. 
● У Запоріжжі за підтримки Метінвесту створено спеціалізовану дільницю для ремонту автомобільної військової техніки. Вже відновлено 9 автомобілів для ЗСУ.
● Рятувальники ДСНС і військові медики Запоріжжя отримали бронежилети від Метінвест. 
● Майже 600 співробітників «Запоріжсталі», мобілізованих до лав ЗСУ, отримали бронежилети й каски. 130 бронежилетів та понад 500 шоломів також отримали працівники «Каметсталі».
● Компанія передала сучасну амуніцію для журналістів, котрі виконують професійний обов’язок у місцях бойових дій. Зокрема 10 комплектів надійних бронежилетів і касок відправилися в редакції телеканалів 1+1, ICTV, Еспресо TV, Суспільне та сайту «Обозреватель».
● Група Метінвест передала Головному управлінню розвідки Міністерства Оборони України 1000 спецкомплектів з бронежилета, каски та тепловізора. Загальна вартість спецкомплектів – $2,5 млн. 
● Компанія передала українським сухопутним військам ще одну партію допомоги: понад 60 дронів та 50 приладів нічного бачення в комплекті зі спеціальними касками, що мають кріплення під тепловізор. Загальна вартість допомоги ВСУ від Метінвесту – 10 млн грн.
● Запорізький військовий госпіталь отримує допомогу від Метінвесту і Фонд Ріната Ахметова – обладнання та медикаменти.
● Компанія передала громаді м. Покровськ 200 бронежилетів, які убезпечать працівників і представників соціальної інфраструктури.
● Метінвест передав містам Кам’янське і Кривий Ріг 4000 матраців, подушок і ковдр для облаштування місць вимушеним переселенцям.
● Запоріжсталь передав 500 комплектів захисного спорядження від Групи Метінвест військовослужбовцям Національної гвардії України, які беруть участь у бойових діях в Запорізькій області та стежать за правопорядком у місті.
● Компанія надала будівельні матеріали, щоб облаштувати прихистки для вимушених переселенців на Дніпропетровщині й Кіровоградщині.
● «Запоріжсталь» передав військовим понад тисячу бронежилетів і 700 касок.
● До Дня захисту дітей Молодь Метінвесту з Запоріжжя влаштувала свято для маленьких переселенців, котрі виїхали з Маріуполя та інших гарячих точок.
● Центри реабілітації та реінтеграції Метінвесту у м. Запоріжжя та Кам’янське видають переселенцям вітамінні комплекси. Партія допомоги кількістю 1500 упаковок надійшла в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя».
● Чергову партію захисного спорядження від «Каметсталь» отримали військові в м. Камянське
● Запорізькі військові медики отримали сучасні бронежилета та каски від Метінвесту
● Метінвест передав Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України 120 дронів, з яких 20 оснащені тепловізорами та пультами керування. Загальна вартість обладнання становить 500 тисяч доларів.
● Військова частина Національної гвардії України отримала 500 бронежилетів, укомплектованих бронеплитами власного виробництва Метінвесту, і 150 захисних касок від «Запоріжсталі». Також ЗСУ було передано два дрони.
 
Стан активів на 21 червня: Підприємства Маріуполя, Авдіївський коксохімічний завод — у режимі гарячої консервації. Запорізький ливарно-механічний завод, «Запоріжсталь», «Запоріжкокс» та «Запоріжвогнетрив» частково відновили виробництво. ГОКи та інші підприємства працюють у штатному режимі. 
 
Укртелеком
● Передано на потреби ЗСУ і ТрО 113 авто.
● Під час війни сплачено 400 млн грн податків та зборів до бюджетів усіх рівнів.
● Фахівці та аварійні бригади оператора працюють 24/7, забезпечуючи роботу критичної інфраструктури та національної транспортної мережі компанії.
● На допомогу країні та її захисникам надано більше 30 млн грн.
● Для потреб ЗСУ та ТрО закуплено 1150 аптечок та 2050 турнікетів.
● Усім послугам телефонії та інтернет-доступу для тих приватних та бізнес-абонентів, які перебувають на територіях, де їх оплата є тимчасово неможливою внаслідок проведення активних бойових дій, організована можливість користування в кредит.
● Мобільний оператор TriMob надає всі послуги в роумінгу в мережі Vodafone Ukraine, lifecell, Київстар.
● Самостійно організовано прихистки для працівників та їхніх сімей у восьми містах: Кропивницькому, Полтаві, Хмельницькому, Ужгороді, Львові, Чернівцях, Яремчі, Івано-Франківську. Всього ліжкомісць – 233.
● «Укртелеком» у співпраці з Фондом Ріната Ахметова задіяв близько 5000 квадратних метрів своїх площ для соціальних потреб: організації місця для тимчасового проживання співробітників та їхніх сімей, які через війну покинули свої оселі, надання приміщень волонтерам, розміщення гуманітарних вантажів тощо

Стан активів на 21 червня: Критична інфраструктура та мережі Укртелекому працюють. Оператор забезпечує послугами абонентів у 87% населених пунктів, де є мережі товариства, в усіх областях, крім Луганської та Херсонської.
Відновлювальні роботи на 21 червня: Щоб абоненти могли користуватися послугами, бригади Укртелекому усувають наслідки аварій, ремонтують мережі у різних областях країни. У Чернігівській області відновлено роботу магістральної волоконно-оптичної лінії зв’язку. В Одеській області відновлено надання інтернет-послуг абонентам одного з населених пунктів.

ПУМБ
● З початку війни банк перерахував до держбюджету 607 млн грн. Крім того, у квітні та березні, банк заздалегідь сплатив понад 299 млн грн податків. 
● Підтримання працездатності всіх сервісів банку, мобільного додатка ПУМБ Online. Жодних обмежень щодо безготівкових операцій немає – картки банку працюють в Україні та за кордоном без перешкод.
● Створення окремої послуги в додатку для швидкого та зручного перерахування коштів для потреб ЗСУ
● З перших днів війни ПУМБ організував можливість швидкого переказу будь-якої суми без комісії на підтримку українських воїнів через мобільний додаток "ПУМБ Online", платіжну платформу PayHub та каси відділень. Банк є партнером багатьох благодійних фондів, які забезпечують українських воїнів та волонтерів. З його допомогою українці вже перерахували понад 255 млн грн
● З початком повномасштабної війни ПУМБ задля підтримки своїх клієнтів запровадив кредитні канікули, знизив або скасував деякі комісії за користування послугами (більше інформації https://www.pumb.ua/credit-holidays).
● Скасовано комісію за еквайрингове обслуговування та плату за використання POS-терміналів з початку війни і до кінця квітня
●    Кредитна підтримка ПУМБ допомогла українським підприємствам провести весняно-польові роботи за розкладом. З початку війни банк профінансував агровиробників на суму 1.3 млрд грн.
● ПУМБ підтримав програму з безоплатної доставки гуманітарних вантажів із закордону від волонтерів усього світу.
● Банк активно допомагає армії наближати перемогу, забезпечивши закупівлі для військових. На сьогодні це допомога більш як на 71 млн грн за понад 65 заявками від частин та спецпідрозділів ЗСУ, ТРО, ДСНС, Нацполіції та СБУ. Кошти пішли на бронежилети, шоломи, протигази, тепловізори, тактичні рюкзаки та рукавички, коптери, машини та пальне, ліки та харчування. 40% броньованих машин банк передав спецпідрозділам ЗСУ, Нацполіції та ТРО та надання гуманітарної допомоги.
● Волонтерська спільнота ПУМБ по всій Україні опрацювала понад 1200 звернень та допомогла колегам вирішити питання з заселення в санаторії, виїзду поїздами/автобусами/автоколонами, пошуку військового спорядження, передачі речей/документів/ліків, надання пального тощо.
● 7.4 млн грн матеріальної допомоги надано співробітникам банку, зокрема тим, які опинилися в небезпеці чи в скрутному становищі через втрату житла.
● Зберігаються посади та зарплати мобілізованих колег. На закупівлю військового спорядження їм було надано 740 тис. грн. Ще на 1 млн здійснюється закупівля бронежилетів.
 
Стан активів на 14 червня: відділення працюють у майже всіх областях країни. Із переліком працюючих відділень та банкоматів можна ознайомитися на сайті банку. Ця інформація оновлюється двічі на день.
 
Лемтранс
● Компанія перерахувала 20 млн грн на підтримку ЗСУ, та ще понад 650 тис грн на ТрО
● «Левада-Карго» спільно з іншими компаніями та ЕВА організував логістичні ланцюги поставок гуманітарної допомоги з Європи до України. Доставлено вже більше 2100 тонн гуманітарної допомоги постраждалим від війни.
● Близько 563 тис. грн виділив «Лемтранс» на логістичний тариф для гуманітарних вантажів.
● 200 бронежилетів передано оборонцям України.
● Передача до Попасної продовольчих наборів, консервів, медикаментів.
● Допомога із доставкою 40 тонн борошна для Запоріжжя.
● Надають для ТрО паливо та паливно-мастильні матеріали, протитанкові їжаки та матеріали для блокпостів.
● Разом із партнерами закупили і передали військовим на передову 6 позашляховиків.
● Сплачено 159 млн грн податків до бюджетів всіх рівнів за березень-квітень.
 
ЦУМ
● Передали 150 одиниць теплого одягу Київській територіальній обороні.
● Закликали міжнародних партнерів відмовитися від співпраці з РФ та допомогти Україні.
● Інформаційна підтримка брендів, які допомагають ЗСУ і ТрО.
 
Harveast Holding
● Допомога в забезпеченні регіонів присутності соціальним хлібом, молоком.
● Забезпечення продуктами військових.
● Разом з іншими аграріями України закликають найбільші світові зернотрейдингові компанії відмовитися від закупівель зерна та продовольства з Росії.
● Передано ЗСУ 4,5 тонн солярки, 5 автомобілів та 1 дрон.
● Виділено кошти для закупівлі палива, спецтехніки та амуніції військовим.

UMG Investments
● Експерти компанії із закупівель та логістики долучилися до збору заявок від бійців ЗСУ і ТрО, волонтерів, зайнялися пошуком необхідного та фандрейзінгом. Разом з партнерами компанія закупила та передала захисникам України сотні одиниць обладнання та спецодягу – бронежилети, шоломи, тепловізори, рації, супутникові телефони, спальники, термобілизну та взуття.
● Допомога «Львівському Оборонному Кластеру» – громадському об’єднанню, визначеному Міністерством оборони України основним координатором волонтерського руху, направленого на організацію виготовлення бронежилетів. За підтримки UMG виготовленно вже понад півтисячі бронежилетів для наших захисників.
● Автобуси Vesco задіяні в евакуації мешканців Маріуполя.

Футбольний клуб «Шахтар»
● Президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов ухвалив рішення про надання фінансової допомоги клубам та дитячим футбольним проєктам на суму 60 млн грн.
● Клуб залучив 25,6 млн грн для допомоги Україні. Серія ігор Shakhtar Global Tour for Peace принесла загалом дохід у 13,2 млн грн. Спільні благодійні аукціони з компаніями Sorare та Binance у сумі зібрали понад 7,2 млн грн. Ще 4 млн грн вдалося акумулювати Shelter Centre «Шахтаря» на «Арені Львів», також 1,2 млн грн залучив фонд Shakhtar Social. На зібрані кошти купується все необхідне для захисників України, українських громадян та дітей, які постраждали від війни.
● За зверненням представників клубу Європейска асоціація футбольних клубів (ЕСА) надасть Україні 1 млн євро.
● Розгорнуто Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб на «Арені Львів». З початку війни Shelter Centre прийняв вже понад 500 переселенців з різних регіонів.
● В межах благодійного проєкту Shakhtar Social Foundation спільно з European Football for Development Network і соціальним фондом Fundacja Legii запустили кампанію на підтримку України та її мешканців. До ініціативи долучилися вже 13 європейських клубів. Дві партії гуманітарного вантажу вагою понад 14 тон для переселенців з різних регіонів України вже доставлено на «Арену Львів».
● Автобуси клубу перевозять вимушених переселенців на місця розселення у Львівській області.
● Надано ЗСУ одяг на суму понад 1 млн грн.
● Передано гуманітарну допомогу для армії, ТрО та вимушених переселенців.
● «Шахтар» доставляє гуманітарні вантажі у Львівській області. Так, адресну допомогу отримав Новороздільський професійний ліцей (с. Новий Розділ), куди було евакуйовано дітей із неповних сімей та сиріт зі спеціалізованих установ східних регіонів України. Співробітники клубу привезли сюди постільні речі, електроприлади, продукти харчування і засоби особистої гігієни.
● «Шахтар» відправив дві машини з гуманітарними вантажами (понад 2 тонни) для мешканців Бучанського району Київської області. 
● Проєкт «Давай, грай» фонду Shakhtar Social Foundation працює у Львівській та Івано-Франківській областях. Заняття у 8 населених пунктах відвідують як постійні участники проєкту, так і діти-переселенці з Маріуполя, Курахового, Києва та Київської області.
● На «Арені Львів» стартували тренування проєкту «Давай, грай» для вимушених переселенців.

Медіа Група Україна
● Медіа Група Україна під патронатом Мінкульту та Офісу Президента спільно з іншими медіагрупами для протидії російській пропаганді розгорнула міжнародний канал іномовлення FreeДом, на який щомісяця спрямовує мільйони гривень власних коштів.


За оновленнями допомоги активів ви можете стежити тут і на офіційних сторінках наших бізнесів у соцмережах.


Все новости