Шлях до нових запасів: ДТЕК Нафтогаз отримав видобуток газу з ущільнених пісковиків з глибини понад 5 км

Шлях до нових запасів: ДТЕК Нафтогаз отримав видобуток газу з ущільнених пісковиків з глибини понад 5 км

22.05.2020
ДТЕК

ДТЕК Нафтогаз успішно виконав роботи з інтенсифікації глибокої свердловини Семиренківського родовища за провідною технологією, в результаті якої вдалося отримати промисловий приплив газу та конденсату і повернути свердловину у видобувний фонд. Також в результаті інтенсифікації компанія довела наявність запасів вуглеводнів у горизонті, який раніше промислово не розроблявся. 

Інтенсифікація проводилася в пласті з низькою проникністю на глибині понад 5000 м в умовах високих тисків та температур. Успішна адаптація провідної технології була виконана під керівництвом Технологічного центру ДТЕК Нафтогаз. 

«Зважаючи на комплекс складних вихідних геолого-технологічних факторів у свердловині, успішно виконати інтенсифікацію дозволив запроваджений в ДТЕК Нафтогаз системний підхід до адаптації сучасних технологій. До проєкту були залучені співробітники багатьох підрозділів ДТЕК Нафтогаз, провідні міжнародні та українські сервісні компанії, а також профільні члени постійно діючої Експертної ради», – зазначив керівник Технологічного центру компанії Максим Дорохов.

Нагадаємо, в 2019 році у ДТЕК Нафтогаз була створена Експертна рада для сприяння впровадженню кращих світових практик у компанії. До ради увійшло 13 міжнародних експертів.

Директор з видобутку та переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов підкреслив: «Проведена інтенсифікація показує можливість та ефективність виконання подібних робіт на глибинах більше 5 000 м в умовах високих тисків і  температур.  Це дозволяє залучати в розробку нові важковидобувні запаси, що на сьогодні стратегічно важливо для збільшення видобутку газу та досягнення енергонезалежності України». 


Всі новини