Reuters: Україна сподівається розширити інтеграцію електромережі з Європою – ДТЕК

Reuters: Україна сподівається розширити інтеграцію електромережі з Європою – ДТЕК

22.06.2022
Stand With Ukraine

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко дав ексклюзивне інтерв’ю Reuters та розповів про сподівання України за допомоги США прискорити інтеграцію своєї енергосистеми з європейською.

16 березня Україна забезпечила екстрене підключення до європейської енергосистеми. Це було менше ніж через місяць після російського вторгнення 24 лютого, коли Україна відключилася від енергосистем росії та білорусі.

Те, що Україні вдалося підключитися до європейської енергосистеми, «стало результатом дуже, дуже інтенсивних обговорень з урядом США та з Європейською комісією» та енергосистемою Європи. Про це минулого тижня Максим Тімченко сказав Reuters. «З політичної точки зору, а також у рамках технічної дискусії, уряд США відіграє дуже важливу роль», – заявив Максим Тімченко.

Хоча внутрішнє споживання електроенергії в Україні впало через війну, країна підтримує довоєнний рівень виробництва енергоносіїв, у тому числі вугілля та природного газу. За словами Тімченко, країна думає наперед про ті часи, коли закінчиться війна, коли вона сподівається позиціонувати себе як постачальника екологічно чистої енергії, такої як вітрова та сонячна енергія, водню, виробленого з використанням відновлюваних джерел енергії, та, можливо, невеликих модульних ядерних реакторів років через десять.

Україна планує почати експортувати 100 мегават електроенергії до європейської енергосистеми і збільшити цей експорт до 800 МВт без необхідності встановлення додаткового обладнання. Якщо Україна встановить акумуляторні батареї та іншу інфраструктуру, це може збільшити обсяг експорту 1600 МВт.

«Акумуляторні батареї тепер можуть працювати не лише на нас в якості постачальника послуг із підтримки стабільності енергосистеми всередині України, а й забезпечувати динамічну стабільність експорту електроенергії з України», – сказав Тімченко.

ДТЕК, найбільший роботодавець України з кількістю персоналу в 60 000 працівників, зазнав жахливих втрат під час війни. Станом на минулий тиждень загинули 43 співробітника. За словами Тімченко, більшість із них служили в Збройних силах України, але було й дев'ять цивільних осіб, а один працівник загинув, відновлюючи електропостачання в Київській області. Крім того, близько 87 працівників отримали травми. ДТЕК також відновив понад 10 000 кілометрів (6 200 миль) ліній електропередачі.

Тімченко сказав, що Україна все одно сподівається залучити приватні інвестиції в країну для збільшення виробництва зеленої енергії, інвестиції, що, як вона сподівається, підкріплюватимуться страхуванням політичних ризиків, яке можуть забезпечити західні агенції розвитку.

Минулого року Україна почала встановлювати свою першу систему накопичення енергії промислового масштабу після укладання контракту з Honeywell на літій-іонну систему потужністю 1 мегават. Вона сподівається значно розширити цю систему в найближчі роки.

За матеріалом Reuters.


Всі новини