Проєкт Фонду Ріната Ахметова "Музей "Голоси Мирних": школярі зняли відео про жителів Донбасу

Проєкт Фонду Ріната Ахметова "Музей "Голоси Мирних": школярі зняли відео про жителів Донбасу

21.04.2021
ДТЕК

Своїми історіями почали ділитися переселенці Донбасу, які працюють в компанії ДТЕК.

«Голоси Мирних» – це онлайн-музей, завдання якого – об'єктивно і повно задокументувати свідоцтва мирних жителів, постраждалих у результаті збройного конфлікту на Донбасі.

«За особистою ініціативою Ріната Ахметова був створений Музей «Голоси Мирних». Це безпрецедентний документальний проєкт, місія якого – розповісти всьому світу про долі мирних жителів, життя яких конфлікт на Донбасі назавжди розділив на «до» і «після». Це джерело правдивих історій мирних Донбасу, розказаних від першої особи, власними голосами людей, які пройшли через жахи збройного конфлікту. За кожною з них – своя історія. Фонд у перспективі планує зібрати мільйон історій, але в найближчий період, до 2025 року, ставить перед собою мету в 100 тисяч свідчень Мирних. Ми віримо, що таким чином зберігаємо голоси з минулого і сьогодення заради кращого майбутнього», – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

ДТЕК приєднався до проєкту «Голоси Мирних». Перші спогади співробітників компанії про події на Донбасі задокументовані і направлені Фонду.

«Немає нічого дорожче за людське життя. І життя багатьох з наших колег назавжди змінила війна, змусивши покинути свої будинки, розпочати все з початку. З нуля. У нашій компанії таких людей близько 2 тисяч. Наші співробітники приєднуються до проєкту Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних», щоб розповісти свої історії – без купюр і редакторських правок, від першої особи. Їх голоси – це свідчення конфлікту на Донбасі. Це історії про минуле, заради майбутнього», – прокоментував виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Ідея Музею «Голоси Мирних» належить Рінату Ахметову. Концепція проєкту розроблялася за участю авторитетних українських і міжнародних музейних експертів.

Зібрані історії (в форматі аудіо, відео або текстовому) Фонд Ріната Ахметова розмістить у відкритому доступі. До роботи над архівом будуть залучені вчені. Поділитися своєю історією можна за посиланням. Заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам'яті.


Всі новини