Посольство США в Україні вітає запуск першої промислової системи накопичення енергії

Посольство США в Україні вітає запуск першої промислової системи накопичення енергії

26.05.2021
ДТЕК

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін привітала ДТЕК із запуском першої в Україні промислової системи накопичення енергії (СНЕ), яка, за її словами, забезпечить гнучкість енергосистеми, енергетичну безпеку України і дозволить інтегрувати відновлювані джерела енергії в енергобаланс країни. Відповідне звернення від імені К. Квін в ході First Energy Storage Day зачитала аташе з питань торгівлі посольства США в Україні Ілона Штром.

«Нам дуже приємно бачити, що технологічна компанія Honeywell зі списку Fortune 100 продовжує розширювати свою діяльність в Україні. Акумуляторна система накопичення енергії Honeywell і система управління енергією Experion Energy принесуть відчутні вигоди Україні та її мешканцям. Ми вітаємо співпрацю Honeywell і ДТЕК в цій сфері. Їх спільна робота з побудови ринково-орієнтованої системи накопичення електроенергії забезпечить гнучкість енергосистеми, в якій росте частка альтернативної енергії, що носить переривчастий характер. Ця система дозволить забезпечити енергетичну безпеку України, інтегрувати поновлювані джерела енергії в енергобаланс країни і знизити частку викопних видів палива», - йдеться у зверненні К. Квін.

На думку тимчасової повіреної у справах США в Україні, цей проект - ще один приклад успішної співпраці між американськими та українськими компаніями в найрізноманітніших секторах економіки.

«Сполучені Штати надзвичайно пишаються торговими відносинами між США і Україною. У період з 2015 по 2019 рік подвоївся торговий оборот між нашими країнами, а також обсяг експорту США в Україні. В основі цих економічний відносин лежить бажання України переймати досвід американських компаній, які відкривають для своїх клієнтів доступ до найбільш прозорих практик ведення бізнесу, найкращим ноу-хау, технологій і послуг у світі. Більш того, ці відносини будуть сприяти економічному зростанню України і дозволять наблизити її євроатлантичне майбутнє. Ми розуміємо, що це лише початок більш глибоких і тісних економічних зв'язків», - зазначила К.Квін.

Вона привітала прагнення ДТЕК і Honeywell й надалі інвестувати в Україну, що дає безпосередню можливість створювати цінність як для американської, так і для української економіки.

СНЕ потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт⋅год. встановлена ​​в місті Енергодар, на майданчику Запорізької ТЕС. Батарея призначена для накопичення, зберігання та віддачі електроенергії в мережу, а також для надання послуг із забезпечення надійності енергосистеми України. Це пілотний проект ДТЕК для пошуку оптимальних моделей роботи СНЕ на різних сегментах енергетичного ринку країни.

«Цей проект став можливий завдяки міжнародному партнерству і співробітництву ДТЕК з провідними світовими компаніями, які займаються виробництвом систем накопичення енергії, - Honeywell і SunGrid. Перша промислова система накопичення енергії дасть старт для виведення енергетики України на новий технологічний рівень і наблизить синхронізацію нашої країни з європейською енергетичною системою ENTSO-E», - підкреслив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.


Всі новини