Метінвест залучає кредит під гарантії ЕКА для реконструкції листопрокатного цеху на ММКІ

Метінвест залучає кредит під гарантії ЕКА для реконструкції листопрокатного цеху на ММКІ

17.07.2019
Метінвест

Метінвест, міжнародна вертикально інтегрована група гірничо-металургійних компаній, залучила кредитну лінію на суму 34,4 мільйонів євро для фінансування металургійного комбінату ММК ім. Ілліча (ММКІ), розташованого в м. Маріуполь, Україна. Покриття кредитної лінії здійснюється за рахунок Австрійської експортної гарантії, виданої експортною кредитною агенцією (ЕКА) Oesterreichische Kontrollbank Aktiengesellschaft (OeKB) з перестрахуванням від ЕКА Euler Hermes Aktiengesellschaft для німецької частини транзакції. Єдиним кредитором виступив банк ODDO BHF Aktiengesellschaft (ODDO BHF).

Процентну ставку за кредитною лінією, термін погашення якої настає в серпні 2028 року, встановлено на рівні шестимісячної ставки EURIBOR плюс маржа. Залучені кошти спрямують на фінансування масштабної реконструкції листопрокатного цеху (ЛПЦ) 1700 на ММКІ.

Основне обладнання та інжиніринг постачатиме компанія Primetals Technologies Austria GmbH (Primetals Technologies Austria), світовий лідер у галузі повного спектра рішень для металургійних підприємств. Решту основного обладнання для проекту придбають у світових виробників за принципом відкритих закупівель (open-book) за підтримки Primetals Technologies Austria. Цей проект стане пілотним для Групи в частині застосування такого підходу до закупівель.

Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест:

«Ми раді, що наша співпраця з OeKB триває після успішного завершення будівництва машини безперервного лиття заготовки №4 на ММКІ. Важливо відзначити, що це перша кредитна лінія, яку нам надав наш новий кредитор ODDO BHF. Таке тривале фінансування виробничих активів Метінвесту в Маріуполі демонструє довіру до Групи з боку учасників ринку».

Гельмут Бернкопф, член Ради директорів OeKB:

«Цей проект – іще один етап успішної співпраці між Метінвестом і Австрійським постачальником Primetals Technologies Austria, яких ми раді підтримувати, надаючи гарантії з боку Міністерства фінансів Австрії і фінансування ODDO BHF. Ми високо цінуємо наше співробітництво і, зокрема, професійний підхід з боку Метінвесту за таких досить складних умов в Україні».

Уши Кірхнер, директор з міжнародних банківських операцій ODDO BHF:

«ODDO BHF раді підтримати ММКІ та компанію Primetals Technologies Austria в реалізації такого важливого проекту. Угода демонструє важливість фінансування під гарантії ЕКА для надання ринкам, що розвиваються, довгострокового кредитування на привабливих умовах».

Елізабет Кьоглер, віце-президент з питань міжнародного фінансування, і Роберт Райзетбауер, віце-президент із продажів і маркетингу в Україні з Primetals Technologies Austria:

«Після успішної реалізації проекту будівництва машини безперервного лиття на ММКІ це – наступний важливий етап нашого стратегічного партнерства з Метінвестом. Ми особливо пишаємося тим, що можемо підтримувати наших клієнтів за допомогою найсучасніших технологій і сприяти в отриманні довгострокового фінансування для цієї реконструкції завдяки розробці індивідуальної структури проекту і стратегічним джерелам постачання».

Інформація про проект

Мета проекту – покращити виробничий сортамент ММКІ за рахунок збільшення розважування гарячекатаних рулонів у середньому з 15 тонн до 27 тонн, а також зменшення мінімальної товщини до 1,2 мм і забезпечення виробництва рулонів шириною від 900 мм до 1600 мм. Після реконструкції ЛПЦ-1700 зможе використовувати сляби більшого розміру з нової машини безперервного лиття заготовки №4. Проект також дозволить покращити якість гарячекатаних рулонів ММКІ та скоротити виробничі витрати, при цьому збільшуючи продуктивність з 1,36 млн тонн до 2,5 млн тонн на рік. Крім того, проект дозволить продовжити експлуатацію наявного обладнання без шкоди для якості й мінімізувати час простою стану. Загальний обсяг інвестицій у поточну фазу проекту очікується на рівні 110 млн доларів США.


Всі новини