ДТЕК взяв участь у перших біржових торгах з продажу електроенергії

ДТЕК взяв участь у перших біржових торгах з продажу електроенергії

01.07.2019
ДТЕК

В Україні стартував новий ринок електроенергії. ДТЕК взяв участь у перших біржових торгах з продажу електроенергії на платформі ринку на добу вперед. Ціна електроенергії ТЕС компанії знизилася на 12% порівняно з 1-м півріччям 2019 року і склала 1,569 грн за кВт-год.

ДП «Оператор ринку» провів перші конкурентні торги на Ринку на Добу Вперед (РДВ) - основному біржовому сегменті нового ринку, на якому відбувається продаж електроенергії на щоденній основі. РДВ є основним індикатором ціни на електроенергію для всіх споживачів крім населення.

На платформі РДВ було продано 150,9 млн кВт-год за середньою ціною 1,594 грн за кВт-год. Ціна на електроенергію ТЕС ДТЕК на РДВ склала 1,569 грн за кВт-год. Тарифи для населення з введенням нового ринку не змінилися і залишаються найнижчими в Європі.

Компанія заявляє, що інформація про продаж електроенергії ТЕС компанії за ціною вище цінових обмежень, встановлених НКРЕКУ на ринку на добу вперед, а також твердження про зростання тарифу для теплової генерації на 50% і вище, не відповідають дійсності і спрямовані на маніпуляцію громадською думкою. Подібні заяви роблять бажаючі зберегти непрозорі і неконкурентні правила встановлення тарифів на електроенергію і продовжити практику «ручного» управління енергетикою України.

ДТЕК вітає запуск європейської моделі ринку електроенергії, яка забезпечить ринкові правила для всіх учасників ринку і, як наслідок, залучення інвестицій для модернізації та подальшого розвитку галузі.


Всі новини