ДТЕК: що потрібно зробити для подолання поточної кризи в енергетиці

ДТЕК: що потрібно зробити для подолання поточної кризи в енергетиці

10.11.2021
ДТЕК

Енергетичний сектор потребує швидких та ефективних рішень, а також залучення всіх учасників ринку для того, щоб подолати поточну кризу та зберегти можливість інтеграції Об'єднаної енергосистеми України до європейського енергетичного простору. Про це під час пресконференції «Енергетика України: поточні проблеми, глобальні виклики та шляхи вирішення» заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Для стабілізації ситуації необхідно об'єднати зусилля всіх учасників ринку та вжити комплексних заходів, щоб

  • забезпечити максимальний відпуск електроенергії АЕС,
  • підвищити надійність роботи всієї теплової генерації, додатково імпортувавши 2 млн тонн вугілля та дозволивши використання природного газу як резервного палива в обсязі 1,2-1,5 млрд кубометрів,
  • прийняти рішення НКРЕКП та уряду задля фінансового забезпечення галузі.

Лібералізація ринку дозволить Україні реалізувати свій потенціал у розвитку нової енергетики та стати регіональним лідером з декарбонізації економіки.

«Розвиток української енергетики важливо синхронізувати із глобальним запитом суспільства, який визначає новий енергетичний перехід. В його основі потреба у чистій, ефективній, конкурентній енергетиці. Ключ до можливостей України відповідати цьому запиту – реформування галузі та інтеграція у європейський енергетичний ринок. Всім учасникам галузі необхідно об'єднати зусилля, щоб у короткостроковій перспективі не допустити найгірших сценаріїв проходження опалювального сезону, у довгостроковій перспективі – виробити стратегію розвитку української енергетики з урахуванням глобальних кліматичних викликів», – наголосив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.


Всі новини