Група ДТЕК вперше в історії українського бізнесу розмістила зелені єврооблігації

Група ДТЕК вперше в історії українського бізнесу розмістила зелені єврооблігації

06.11.2019
ДТЕК

ДТЕК ВДЕ першим серед українських компаній розмістив спеціалізовані цінні папери для розвитку відновлюваної енергетики. Дебютні зелені єврооблігації зі строком обігу п’ять років розміщені на суму 325 млн євро за ставкою 8,5% річних.

«Зелені єврооблігації – це новий інструмент для українських компаній, щоб залучити інвестиції в розвиток відновлюваної енергетики. Їх успішне розміщення, безумовно, є успіхом усієї команди ДТЕК. Ми створили унікальну експертизу, яка дала змогу реалізувати масштабні й амбітні проєкти. Проєкти, які показали міжнародним інвесторам високий професіоналізм українських компаній, – зазначив генеральний директор ДТЕКМаксим Тімченко. – Безумовно, це успіх і всієї української енергетики. Перед Україною відкрито унікальну можливість створити сучасну енергетику: чисту, ефективну, конкурентну. Дебютне залучення зелених єврооблігацій дає дієвий фінансовий механізм для переходу України до енергобалансу з нижчим СО2».

Кошти, залучені від розміщення зелених єврооблігація, будуть спрямовані виключно на наявні та майбутні проєкти ДТЕК ВДЕ у відновлюваній енергетиці. Задля прозорості та підзвітності використання залучених коштів компанія впровадить систему публічної звітності, яка буде відображати розподіл коштів за проєктами й опис самих проєктів. Така звітність буде публікуватися на сайті компанії до моменту погашення позики, що є найкращою ринковою практикою.

Зелені єврооблігації з 12 листопада увійдуть до лістингу на біржі Euronext Dublin.


Всі новини