ДТЕК Нафтогаз завершив буріння нової глибокої свердловини у рекордний строк

ДТЕК Нафтогаз завершив буріння нової глибокої свердловини у рекордний строк

03.06.2019
ДТЕК

ДТЕК Нафтогаз завершив буріння свердловини №72 на Семиренківському газоконденсатному родовищі у рекордно короткий строк – за 3,5 місяці, що дозволило побудувати об’єкт із випередженням графіку на більш ніж 2 місяці. Глибина свердловини складає 5420 м.

Під час буріння використовувалися сучасні технології та обладнання: станок Drillmec 350 т 2014 року випуску, система гвинтових вибійних двигунів (ГВД) з високими технічними параметрами, а також долотний сервіс Smith Bits, який враховує найновіші розробки у галузі дизайну доліт та спрямований на досягнення максимальних швидкостей. Первинне розкриття продуктивних горизонтів виконано на вуглеводневому буровому розчині, який показав свою ефективність на інших свердловинах компанії. Також було застосовано новаторське інженерне рішення – виключена одна з технічних колон, що дозволило успішно пробурити свердловину до проектної глибини зі значним випередженням проектних строків.

Буріння проводилося безамбарним методом з повною утилізацією відходів, що відповідає світовим екологічним стандартам галузі. Роботи з буріння виконала компанія «Білоруснафта».

Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров: «Для досягнення енергонезалежності України вкрай необхідно збільшення обсягів буріння нових свердловин. Наша компанія продемонструвала, що використання інноваційних підходів та новітнього обладнання дозволяє скоротити строки будівництва свердловин навіть в умовах великих глибин та складних гірничо-геологічних умов. Наша нова свердловина була пробурена за рекордні 3,5 місяці, що є безпрецедентним випадком для галузі».


Всі новини