Дайджест допомоги станом на 12.05

Дайджест допомоги станом на 12.05

13.05.2022
Stand With Ukraine

Щодня ми публікуємо дайджест основної допомоги наших бізнесів Україні

SCM — найбільша інвестиційна група України, яка працює у всьому світі. Єдиним власником та інвестором SCM є бізнесмен і меценат Рінат Ахметов.

Понад 2,1 млрд грн або майже 72 млн доларів уже передали бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» на допомогу Україні та українцям з 24 лютого 2022 року. Зокрема в цю суму входить гуманітарна допомога цивільним (харчові продукти, ліки, речі першої необхідності, евакуація, шелтери тощо, а також створення найбільшого архіву свідчень українців про події війни з росією), а також підтримання ЗСУ і ТрО в десятках міст (одяг, засоби індивідуального захисту, автотранспорт, дрони, тепловізори, фортифікаційні споруди, аптечки тощо).
  
Гуманітарна допомога:
 
Бізнеси Ріната Ахметова розгорнули гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» заради запобігання гуманітарній катастрофі в Україні. Разом із міжнародними партнерами організовано закупівлю, доставку та передачу містам та громадам їжі, води та товарів першої необхідності.
Метінвест, UMG Investments, ДТЕК та інші бізнеси SCM Ріната Ахметова створили «Логістичний фронт України» — національну й міжнародну мережу перевізників. Її мета — допомогти людям і містам, що постраждали від російської агресії, доставити продукти першої потреби, підтримати роботу критичних об’єктів інфраструктури.
 
ДТЕК
● Безоплатне постачання електрики медичним установам, військовим та силовим структурам, виробникам хліба в Києві, Донецькій та Дніпропетровській областях. За лютий-березень це близько 75 млн грн.
● Для потреб ЗСУ та територіальної оборони компанія віддала 117 автомобілів, які використовуються для виконання завдань з захисту населення.
● ДТЕК передав близько 2 000 спеціальних кровозупиняючих джгутів-турнікетів для ЗСУ і ТрО.
● Підприємства ДТЕК Енерго виготовили близько 300 противотанкових «їжаків» для оборони українських міст.
● Передача складських приміщень під гуманітарну допомогу, передача приміщень під бомбосховища, облаштування укриттів. Забезпечення бомбосховищ провізією, генераторами, медикаментами.
● ДТЕК організував евакуацію вже понад 2 000 співробітників компанії та членів їх сімей із зон бойових дій. Евакуйованим надається вся необхідна допомога — транспортна, медична, консультаційна.
● Разом з Фондом Ріната Ахметова компанія закупила й передала продукти харчування та ліки для жителів Миколаївської, Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей.
● ДТЕК організовує доставку для потреб лікарень та територіальних громад в низці регіонів генераторів для автономного забезпечення електроенергією.
● Ліками, харчами та засобами гігієни забезпечені три дитячі лікарні Києва, закуплено та передано до НДСЛ «Охматдит» 5 надсучасних апаратів для лікування ран.
● ДТЕК шахта Білозерська передала 70 ліжок із матрацами, подушками та комплектами постільної білизни в дитсадки міста Білозерського. Тут будуть приймати переселенців із регіонів, у яких ідуть активні бойові дії.
● Академія ДТЕК: розробили онлайн-тренажер для подолання тривожності.
● Corum Group підготували 3 бомбосховища — м. Дружківка, Харків — для працівників та мешканців. Організована доставка води та спецодягу.
● Допомога в забезпеченні питною водою Курахового Донецької області співробітниками ДТЕК Курахівської ТЕС.
● В гуртожитках ДТЕК Павлоградвугілля в Першотравенську розміщують жителів з інших областей країни, а також підрозділ місцевих рятувальників ДСНС. Шахтарі надали павлоградським рятувальникам бензовоз.
● ДТЕК ВДЕ придбав засоби надання першої медичної допомоги для ТрО і два електрогенератори для Миколаївщини.
● ДТЕК ВДЕ передав прикордонникам позашляховик, електрогенератор та комп'ютерну техніку.
● ТЕС ДТЕК компенсували зупинку блоків Запорізької АЕС.
● ДТЕК домовився про додаткове імпортне вугілля з Польщі для підтримання роботи ТЕС у період війни.
● ДТЕК Енерго передали місцевій районній військовій адміністрації у Вінницькій області ліжка, матраци та подушки для потреб переселенців, а територіальній обороні — захисне облаштування: блоки, арматуру, мішки із золою. ТрО Львівської області передано портативні радіостанції.
● На підприємствах ДТЕК Енерго здійснюватимуть радіаційний контроль.
● Фахівці ДТЕК отримали 220 систем Starlink для ще швидшого відновлення світла в районах бойових дій, навіть там, де є обмеження зв’язку.
● Передано для потреб громади на Полтавщині дизельний електрогенератор.
● Підприємства Групи ДТЕК передали Полтавщині ще 22 000 л стабілізованого конденсату, який може використовуватися як пальне для техніки, для потреб ЗСУ і ТрО. 
● Понад 20 працівників ДТЕК Нафтогаз у Полтаві активно долучилися до волонтерства й забезпечують переселенців одягом, продуктами харчування та предметами гігієни.
● ДТЕК Енерго надав автобуси для потреб Зеленодольської громади та закупив медикаменти для Білозерської громади на 100 тис. грн.
● ДТЕК Енерго і Фонд Ріната Ахметова закупили й доставлять майже 10 тонн гуманітарної допомоги для Зеленодольськоі громади.
● ДТЕК Енерго надали майже 345 тонн вугілля для евакуаційних потягів Укрзалізниці та 100 тонн для цілей громад та соціальних об’єктів.
● ДТЕК Енерго спільно з Центром громадської активності, що діє в Бурштині на базі АМЕР Прикарпаття, запустили реалізацію проєкту «Дитяча посмішка». Ключова мета — соціальна адаптація дітей переселенців, допомога їм у пошуку нових друзів серед маленьких бурштинців. Аналогічний проєкт було розпочато і в м. Ладижин (Вінницька обл.).
● Водії групи долучилися до евакуації мешканців Маріуполя та Бердянська.
● ДТЕК Нафтогаз передав уже 8 автомобілів на потреби ТрО Полтавщини.
● ДТЕК ВДЕ разом із Фондом Ріната Ахметова надали 55 найменувань ліків на 1,6 млн грн до Першотравенської та Покровської громад Дніпропетровщини. До Покровську окремо – 10 обігрівачів.
● ДТЕК ВДЕ разом із Фондом Ріната Ахметова передав 27 тонн продуктових наборів для Миколаївської, Дніпропетровської й Запорізької областей.
● ДТЕК та інші енергетичні компанії України закликали міжнародну бізнес-спільноту відмовитися від купівлі російських енергоресурсів та припинити будь-яке постачання в росію комплектуючих та технологій для паливно-енергетичної сфери. Запущено проєкт #StopBloodyEnergy.
● 3,5 тонн пального для потреб ЗСУ та громади ДТЕК Енерго передали Бурштину.
● Майже 200 співробітників ДТЕК Енерго на Дніпропетровщині у березні та квітні стали донорами крові на прохання місцевих медиків.
● ДТЕК ВДЕ придбав та передав 330 бочок для накопичення питної води, 100 тонн курятини, 10 тисяч банок м’ясної каші та 4500 літрів дизельного пального для Миколаєва та області.
● ДТЕК ВДЕ придбав 10 портативних рацій для прикордонників
● Енергетики ДТЕК Мережі допомагають колегам з «Укрзалізниці» відновлювати та повертати до роботи електричні мережі у Львівській та Київській областях. 6 бригад фахівців ДТЕК Мережі з Дніпропетровської та Одеської областей з 5 одиницями спецтехніки вже працюють над тим, щоб щонайшвидше забезпечити стале функціонування залізниці.

Стан активів: Усі ТЕС ДТЕК наразі працюють у штатному режимі. Виняток становить лише Луганська ТЕС, зупинена раніше через воєнні дії в області та Запорізька ТЕС, яка перейшла у режим самозабезпечення через неможливість доставки пального. Наразі інші теплоелектростанції забезпечені паливом. Сorum Group частково переносить свої виробничі потужності у Хмельницьку та Волинську області. У квітні ДТЕК відновив роботу 19 центрів обслуговування клієнтів.

Відновлювальні роботи на 12 травня: ДТЕК мобілізував усі бригади для оперативного відновлення світла. Усі виїзди до місць пошкоджень можливі лише за погодженням із ЗСУ. Енергетикам ДТЕК за минулу добу вдалося повернути світло для 7 395 родин у Київській, Дніпропетровських областях та на Донеччині, де тривають активні бойові дії. З 24 лютого світло повернули 1 514 946 домівкам.


Метінвест
● Допомога переселенцям (проживання, харчування) — усі міста присутності Групи Метінвест. У Метінвест підготували приблизно 6000 спальних місць для вимушених переселенців. Біженців забезпечать товарами першої потреби — питною водою, харчовими продуктами та ліками.
● Відкрито пункти збору гуманітарної допомоги для громадян у Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі, Мирнограді, Авдіївці, Запоріжжі, Кам’янському, Маріуполі.
● Метінвест безоплатно виділить 900 тонн сталі, щоб виготовити приблизно 90 000 бронежилетів для ЗСУ і ТрО. Ще 10 000 готових бронежилетів компанія придбала за кордоном. Військовим передано вже четвертий транш із 2700 бронежилетів. Сумарно відправлено на фронт вже 4000 бронежилетів і касок.
● Коштами Метінвесту придбані 1100 тепловізорів, більше 8100 касок, 25 тис. аптечок і медичних джгутів-турнікетів.
● Підприємства Метінвесту передали захисникам України більше 110 одиниць техніки.
● Метінвест закупив та передав військовим майже два десятки дронів.
● Передано на потреби ЗСУ і ТрО 40 тис. л палива
● Зі сталі Метінвесту вже виготовили та передали приблизно 50 тис. залізних їжаків та 20 тис. шипованих ланцюгів проти колісної техніки
● Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова придбали медикаменти для лікарень міст присутності. Перша партія на суму понад 30 млн грн уже надішла в Запоріжжя, Кривий Ріг, Авдіївку, Мирноград, Покровськ і Кам’янське.
● В Метінвест спільно з «АВ метал груп» і Заводом решіткового настилу ZRN почали виробляти Hesco-бастіони для підрозділів ЗСУ і ТрО. Вже передано 20 т катанки для бастіонів.
● Для вимушених переселенців з Маріуполя компанія підготувала майже 4000 робочих місць у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську.
● Молодь АКХЗ організувала цілодобове чергування в реабілітаційному центрі МСЛ.
● Робітниці Південного ГЗК Кривого Рогу готують захисникам обіди.
● «Каметсталь» надала Кам’янській міській лікарні № 9 25 балонів із киснем, а місту — дві сирени С-40.
● Молодь «Запоріжсталі» та «Метінвест Промсервісу» передала Запорізькому обласному перинатальному центру витратні матеріали й медикаменти першої потреби.
● Співробітники підприємства «Запоріжкокс» здали 20 л крові. Понад 30 працівників «Запоріжсталі» також взяли участь у донорській акції.
● На базі ШУ «Покровське» Групи Метінвест печуть хліб для захисників.
● Волонтери Групи зібрали понад 80 736 кг гуманітарної допомоги для постраждалих від війни — харчові продукти, питна вода, одяг, взуття, медикаменти, ковдри, подушки тощо.
● Евакуація людей із Волновахи силами «Покровськвугілля».
● Запуск сервісу психологічної підтримки для працівників «Метінвест — разом!»
● Лікарі «Каметсталі» проводять курси долікарської допомоги для мешканців Кам’янського.
● Співробітники підприємств Кривого Рогу передали гаряче корпоративне харчування мешканцям та захисникам міста.
● Для облаштування укриттів, бомбосховищ і підвальних приміщень у Покровській громаді Покровськвугілля передає 50 кубометрів лісу.
● Для будівництва блокпостів «Покровськвугілля» передало 100 залізобетонних блоків, пісок, 50 кубометрів лісу. Зварювальники допомогли виготовити «їжаки» для тероборони. Також захисникам постачають акумулятори, пальне, харчові продукти й товари першої потреби.
● Допомога співробітників Групи зі зміцненням міськлікарні № 5 Запоріжжя
● На Інгулецькому ГЗК готують профілакторій підприємства для прийняття біженців.
● Північний ГЗК надає автівки для потреб захисників Кривого Рогу.
● Металурги Каметсталі з початку березня передали для лікування хворих на COVID-19 понад 90 тонн кисню. Зараз до справи знову приєдналася Запоріжсталь. Після виходу з гарячої консервації металургійне підприємство Запоріжжя виробило й відвантажило вже 20 тонн медичного кисню. Загалом від початку 2022 року підприємства Групи надали медзакладам України 951 тонн життєво важливого газу.
● «Каметсталь» передала 32 рації співробітникам органів внутрішніх справ, ще 15 надали представникам тероборони міста. Також ТрО Кам’янського та правоохоронці отримали 2 стаціонарні станції радіозв’язку.
● Бригади електриків «Каметсталі» відновлюють освітлення в захисних приміщеннях Кам’янського.
● Молодіжна організація «Каметсталі» долучилася до шиття захисної амуніції та плетіння маскувальних сіток.
● На базі комбінату «Запоріжсталь» створено гуманітарний координаційний штаб для допомоги всім регіонам України.
● Автотранспортні цехи криворізьких підприємств Метінвесту передали ТрО понад 20 автомобілів.
● Компанія Метінвест разом із ГО «Криворізька фундація майбутнього» забезпечили ліками першої необхідності Центр первинної медико-санітарної допомоги Лозуватської селищної ради.
● Їдальні Покровськвугілля забезпечують містян і переселенців свіжим хлібом.
● Придбано 1 610 медичних наборів для лікарень Запоріжжя на 700 тис. грн.
● Розміщення евакуйованих маріупольців у Запоріжжі.
● Двадцятеро водіїв-добровольців Покровськвугілля Групи Метінвест на 15 робочих автобусах протягом двох тижнів вивезли щонайменше тисячу маріупольців, які змогли самостійно дістатися Бердянська, зокрема 120 вихованців місцевого дитячого будинку.
● Група Метінвест підгототувала для співробітників підприємств Маріуполя близько 4000 вакансій в Центрах Кар’єри Метінвест Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського й Покровська. 
● Група Метінвест відкрила в Запоріжжі Центр реабілітації та реінтеграції переселенців.
● Металурги Каметсталі надали 10 тонн дизельного пального на потреби комунальних служб Кам’янського. 
● У Запоріжжі за підтримки Метінвесту створено спеціалізовану дільницю для ремонту автомобільної військової техніки. Вже відновлено 9 автомобілів для ЗСУ.
● Рятувальники ДСНС і військові медики Запоріжжя отримали бронежилети від Метінвест.

Стан активів на 12 травня: Підприємства Маріуполя, Авдіївський коксохімічний завод — у режимі гарячої консервації. Запорізький ливарно-механічний завод, «Запоріжсталь», «Запоріжкокс» та «Запоріжвогнетрив» частково відновили виробництво. ГОКи та інші підприємства працюють у штатному режимі. 
 

Укртелеком
● Усім послугам телефонії та інтернет-доступу для тих приватних та бізнес-абонентів, які перебувають на територіях, де їх оплата є тимчасово неможливою внаслідок проведення активних бойових дій, організована можливість користування в кредит.
● Мобільний оператор TriMob надає всі послуги в роумінгу в мережі Vodafone Ukraine, lifecell, Київстар.
● Самостійно організовано прихистки для працівників та їхніх сімей у восьми містах: Кропивницькому, Полтаві, Хмельницькому, Ужгороді, Львові, Чернівцях, Яремчі, Івано-Франківську. Всього ліжкомісць – 233.
● «Укртелеком» у співпраці з Фондом Ріната Ахметова задіяв близько п’яти тисяч квадратних метрів своїх площ для соціальних потреб: організації місця для тимчасового проживання співробітників та їхніх сімей, які через війну покинули свої оселі, надання приміщень волонтерам, розміщення гуманітарних вантажів тощо
● Передано на потреби ЗСУ і ТрО 97 авто.
● Під час війни сплачено 400 млн грн податків та зборів до бюджетів усіх рівнів.
● Фахівці та аварійні бригади оператора працюють 24/7, забезпечуючи роботу критичної інфраструктури та національної транспортної мережі компанії.
 
Стан активів на 12 травня: Критична інфраструктура та інтернет-мережа Укртелекому працюють. Послуги інтернет-доступу надаються у 86% населених пунктах і доступні у всіх областях, крім Луганської.
Відновлювальні роботи на 12 травня: Аварійно-ремонтні бригади Укртелекому продовжують відновлювати мережі та повертати абонентам послуги. На Дніпропетровщині усунуто аварію на магістральній мережі і відновленно надання послуг для смт Широке. На Київщині та Харківщині можуть фіксуватися короткотривалі переривання у послугах, для відновлення послуг необхідно перезавантажити обладнання.


ПУМБ
● ПУМБ сплатив уперед понад 299 млн грн податків.
● Підтримання працездатності всіх сервісів банку, мобільного додатка ПУМБ Online. Обмежень щодо безготівкових операцій зараз немає.
● Створення окремої послуги в додатку для швидкого та зручного перерахування коштів для потреб ЗСУ, зокрема 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.
● На платіжній платформі ПУМБ PayHub зробили сторінку для швидкого переказу на рахунок ЗСУ. З початку війни через банк українці перерахували на підтримку армії понад 250 млн грн.
● Банк ввів кредитні канікули за чинними кредитами на 3 місяці. Протягом дії кредитних канікул обов’язкові платежі будуть складатися лише з відсотків та щомісячної комісії за кредитом. А погашення платежів по тілу кредиту відтерміновується та сплачується протягом періоду, на який буде подовжено строк дії кредитного договору (більше інформації https://www.pumb.ua/credit-holidays).
● Скасовано комісію за еквайрингове обслуговування та плату за використання POS-терміналів.
● ПУМБ підтримав програму з безоплатної доставки гуманітарних вантажів із закордону від волонтерів усього світу.
● Банк передав більшість свого броньованого транспорту спецпідрозділам для захисту країни.
● Волонтерська спільнота ПУМБ по всій Україні опрацювала понад 1 000 звернень та допомогла вирішити питання з заселення в санаторії, виїзду поїздами/автобусами/автоколонами, пошуку військового спорядження, передачі речей/документів/ліків, надання пального тощо.
● 5 млн грн матеріальної допомоги надано співробітникам банку, зокрема тим, які опинилися в небезпеці чи в скрутному становищі через втрату житла.
● Зберігаються посади та зарплати мобілізованих колег. На закупівлю військового спорядження їм було надано 207 тис. грн. Ще на 1 млн здійснюється закупівля бронежилетів.
● ПУМБ запустив єПідтримку — допомогу від держави українцям у регіонах, де ведуться найактивніші бойові дії (наразі м. Київ, Київська, Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області).
 
Стан активів: відділення працюють у майже всіх областях країни. Банк відновив роботу в Чернігові та Ірпені. Інкасатори ПУМБ, ризикуючи життям, роблять усе можливе для наповнення банкоматів банку по всій країні. Із переліком працюючих відділень та банкоматів можна ознайомитися на сайті банку. Ця інформація оновлюється двічі на день.
 

Лемтранс
● «Левада-Карго» спільно з іншими компаніями та ЕВА організував логістичні ланцюги поставок гуманітарної допомоги з Європи до України. Доставлено вже приблизно 1 500 тонн гуманітарної допомоги постраждалим від війни.
● Близько 500 тис. грн виділив «Лемтранс» на логістичний тариф для гуманітарних вантажів.
● Передача до Попасної продовольчих наборів, консервів, медикаментів.
● Допомога із доставкою 40 тонн борошна для Запоріжжя.
● Надають для ТрО паливо та паливно-мастильні матеріали, протитанкові їжаки та матеріали для блокпостів.
● Разом із партнерами закупили і передали військовим на передову чотири позашляховики
 

ЦУМ
● Передали 150 одиниць теплого одягу Київській територіальній обороні.
● Закликали міжнародних партнерів відмовитися від співпраці з РФ та допомогти Україні.
● Інформаційна підтримка брендів, які допомагають ЗСУ і ТрО.
 

Harveast Holding
● Допомога в забезпеченні регіонів присутності соціальним хлібом, молоком.
● Забезпечення продуктами військових.
● Разом з іншими аграріями України закликають найбільші світові зернотрейдингові компанії відмовитися від закупівель зерна та продовольства з Росії.
● Передано ЗСУ 4,5 тонн солярки, 5 автомобілів та 2 дрони.
● Виділено кошти для закупівлі палива, спецтехніки та амуніції військовим.


UMG Investments
● Експерти компанії із закупівель та логістики долучилися до збору заявок від бійців ЗСУ і ТрО, волонтерів, зайнялися пошуком необхідного та фандрейзінгом. Разом з партнерами компанія закупила та передала захисникам України сотні одиниць обладнання та спецодягу – бронежилети, шоломи, тепловізори, рації, супутникові телефони, спальники, термобілизну та взуття.
● Допомога «Львівському Оборонному Кластеру» – громадському об’єднанню, визначеному Міністерством оборони України основним координатором волонтерського руху, направленого на організацію виготовлення бронежилетів. За підтримки UMG виготовленно вже понад півтисячі бронежилетів для наших захисників.
● Автобуси Vesco задіяні в евакуації мешканців Маріуполя.


Футбольний клуб «Шахтар»
● За зверненням представників клубу Європейска асоціація футбольних клубів (ЕСА) надасть Україні 1 млн євро.
● Розгорнуто Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб на «Арені Львів». З початку війни Shelter Centre прийняв вже понад 500 переселенців з різних регіонів.
● В межах благодійного проєкту Shakhtar Social Foundation спільно з European Football for Development Network і соціальним фондом Fundacja Legii запустили кампанію на підтримку України та її мешканців. До ініціативи долучилися вже 13 європейських клубів. Першу партію гуманітарного вантажу для переселенців з різних регіонів України вже доставлено на «Арену Львів».
● Автобуси клубу перевозять вимушених переселенців на місця розселення у Львівській області.
● Надано ЗСУ одяг на суму понад 1 млн грн.
● Передано гуманітарну допомогу для армії, ТрО та вимушених переселенців.
● «Шахтар» провів серію благодійних матчів Shakhtar Global Tour for Peace in Ukraine. Усі кошти від реалізації квитків на матч і реклами буде передано захисникам України, волонтерським організаціям, медикам, а також спрямовано на допомогу українським дітям, які постраждали від війни.
● «Шахтар» доставляє гуманітарні вантажі у Львівській області. Так, адресну допомогу отримав Новороздільський професійний ліцей (с. Новий Розділ), куди було евакуйовано дітей із неповних сімей та сиріт зі спеціалізованих установ східних регіонів України. Співробітники клубу привезли сюди постільні речі, електроприлади, продукти харчування і засоби особистої гігієни.
● «Шахтар» відправив дві машини з гуманітарними вантажами (понад 2 тонни) для мешканців Бучанського району Київської області. Цю допомогу буде розподілено місцевою владою в найбільш постраждалих від воєнних дій населених пунктах.
● Проєкт «Давай, грай» фонду Shakhtar Social Foundation працює у Львівській та Івано-Франківській областях. Заняття у 8 населених пунктах відвідують як постійні участники проєкту, так і діти-переселенці з Маріуполя, Курахового, Києва та Київської області.


Медіа Група Україна
● Медіа Група Україна під патронатом Мінкульту та Офісу Президента спільно з іншими медіагрупами для протидії російській пропаганді розгорнула міжнародний канал іномовлення FreeДом, на який щомісяця спрямовує мільйони гривень власних коштів.


За щоденними оновленнями допомоги активів ви можете стежити тут і на офіційних сторінках наших бізнесів у соцмережах.


Всі новини