Машинобудівники «Корум Світло шахтаря» презентують нову техніку

Машинобудівники «Корум Світло шахтаря» презентують нову техніку

04.03.2019
ДТЕК

Corum Group виводить на ринок прохідницький комбайн нового технічного рівня - RH160, призначений для руйнування особливо міцних порід і оснащений установкою для анкерного кріплення. Новинка вже зацікавила найбільші гірничодобувні компанії України і зарубіжжя. Презентація нової техніки відбулася 28 лютого на заводі «Корум Світло шахтаря» в Харкові. Машинобудівники також представили два модернізованих очисних комбайна - CLS450 і КА200.

Прохідницький комбайн RH160 - це відповідь машинобудівників на запит шахтарів України на більш потужну високоресурсного прохідницьку техніку. Комбайн призначений для механізованого руйнування і навантаження гірської маси при підготовці нових виробок. Він здатний руйнувати гірські породи високої міцності - до 110 МПа. Ще одна важлива перевага новинки - інтегрована в комбайн установка для механізованого анкерного кріплення, яка дозволить шахтарям закріплювати простір забою анкерним кріпленням, замість рамного кріплення. Це надійніше, швидше, дешевше, а головне - полегшить важку працю прохідників і зробить їх роботу більш безпечною. Новий комбайн управляється дистанційно в дротовому і радіо-режимах з переносних пультів. Аналогів такому конструкторському рішенню в Україні немає. Маса комбайна - 55 тонн.

«Наші машинобудівники постійно шукають ефективні рішення, щоб дати шахтарям нові можливості нарощувати темпи проходки і вуглевидобутку. Це важливо, щоб забезпечити енергонезалежність нашої країни, - коментує в.о. Генерального директора Corum Group Михайло Потапов. - Нові машини - це втілення передових ідей українських машинобудівників для безпечної і безаварійної роботи шахтарів».

Прохідницький комбайн RH160 відрізняється модульною конструкцією виконавчого органу, яка має на увазі комплектацію комбайна як виконавчим органом з поперечним розташуванням ріжучих корон, так і поздовжньо-осьової ріжучої короною без заміни всього виконавчого органу комбайна. Потужність електродвигуна приводу виконавчого органу - 160 кВт. 

«Ідея створення RH160 з'явилася у інженерів нашої компанії ще в 2013 році, - говорить менеджер з прохідницького обладнання Corum Олександр Удовиченко. - Проектування комбайна RH160 велося на базі нашого чималого власного досвіду і передових технічних рішень іноземних виробників. Завдяки цій синергії з'явилася унікальна розробка, яка покладе початок новому поколінню прохідницьких комбайнів середньо-важкого типу».

Дебютний RH160 пройде промислові випробування на шахті «Степова», яка входить в ШУ «Першотравенське» ДТЕК Павлоградвугілля. Після успішного завершення випробувань машинобудівники розпочнуть серійне виробництво комбайна.

Крім прохідницької новинки, машинобудівники Corum презентують гостям два модернізованих очисних комбайна - CLS450 і КА200.

Очисний комбайн CLS450 під заводським номером 3 - машина нового технічного рівня, призначена для відпрацювання тонких та середніх шарів із змінним ландшафтом пласта від 1 до 2,4 м. Він створений з урахуванням кращих досягнень світового машинобудування в кооперації з шахтарями ДТЕК. Це третій комбайн даної моделі. Перші два з 2017 року працюють на шахтоуправлінні ДТЕК Добропіллявугілля. Третій - також буде рубати вугілля в Добропіллі на шахті «Алмазна». У порівнянні з попередниками, він має модернізовану гідросистему, посилену опорну систему захист складових частин і більш сучасні елементи електрообладнання.

Висока продуктивність, автоматизована система управління, адаптація до роботи в складній геології, а також легкість і доступність сервісного обслуговування - головні достоїнства CLS450. У планах компанії - висновок комбайна на зарубіжні ринки.

Капітально відремонтований, модернізований очисний комбайн КА200, який до цього працював на шахті Благодатна ШУ імені Героїв Космосу ДТЕК Павлоградвугілля, буде представлений з новим виконавчим органом КБТ200 безланцюговими типу, який збільшить ресурс комбайна. А для більшої продуктивності комбайна інженери Corum оснастили КА200 підгребними пристроями - вони будуть підбирати лишений за виконавчим органом вугілля і вантажити його на конвеєр. Це значно полегшить працю шахтарів, тому що раніше таку роботу доводилося робити вручну.

Довідка:

Corum Group входить до складу енергетичного холдингу ДТЕК як окремий машинобудівний бізнес-блок компанії ДТЕК Енерго. Corum Group - найбільший виробник гірничошахтного обладнання в Україні.

Corum Group об'єднує машинобудівні активи фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), а це підприємства в Харкові, Дружківці і Каменськ-Шахтинський, «Корум Шахтспецбуд», сервісні компанії Corum Source і Corum Repair, а також зарубіжні торгові компанії і представництва . Ключові клієнти компанії - 14 найбільших видобувних холдингів, активи яких налічують 150 шахт і кар'єрів. Техніка Corum працює на гірничодобувних підприємствах в 15 країнах світу.


Всі новини