Сталий розвиток 2.0: Метінвест підтвердив важливість соціального партнерства

Сталий розвиток 2.0: Метінвест підтвердив важливість соціального партнерства

17.10.2020
Метінвест

Група Метінвесттрансформує соціальне партнерство з містами своєї присутності, піднімаючи його на новий рівень. Під час «круглого столу» зі спільного розвитку комплексу міських програм компанія підписала меморандум на шість років про співпрацю з муніципалітетом Маріуполя.

Для компанії важливий якісний результат. Група Метінвест першою в Україні почала запроваджувати підхід сталого розвитку міст — від системних щорічних програм соціального партнерства десять років тому до реалізації довгострокових і комплексних проєктів у Маріуполі з 2015 року. У межах підписаного меморандуму про співпрацю разом із муніципалітетом компанія має намір брати участь у реалізації програм «Більше ніж турбота», «Більше ніж сталь» і «Більше ніж мрія».

Деякі знакові проєкти охорони здоров’я за програмою «Більше ніж турбота» вже знаходяться на стадії реалізації. Наприклад, за підтримки Групи Метінвест завершено капітальний ремонт другого дитячого інфекційного відділення міськлікарні № 4. На черзі — перше відділення та баклабораторія. Також до програми увійшли проєкти створення комунальних лабораторного та діагностичного центрів, реконструкції інфекційного відділення міськлікарні № 1 й капремонту ендокринного відділення міськлікарні № 4.

За програмою «Більше ніж сталь» заплановано будівництво чотирьох об’єктів зі сталевим каркасом. Перший із них уже готовий. За підтримки металургів і ремонтників Метінвесту виконана реконструкція міського пірсу. Крім того, буду збудовано дві житлові будинки зі сталевим каркасом і центр адміністративних і соціальних послуг у Центральному районі Маріуполя. Сталеве будівництво — найбільш перспективний напрям у сучасних світових практиках. Будови зі сталі економічніші і водночас набагато практичніші за традиційні будівельні технології. Багатоповерхові споруди зводяться за короткий проміжок часу, можуть бути будь-яких конструкцій та модифікацій, але завжди практичні й надійні в експлуатації.
До програми «Більше ніж мрія» увійшов комплекс проєктів, що дають змогу вдихнути нові сенси в поняття зеленого і квітучого міста. Це двохетапна реконструкція парку імені Гурова, реконструкція площі Свободи, Лівобережної набережної, Піщаного пляжу й алеї «Якір». Роботи з оновлення площі Свободи вже завершено. До Дня міста на ній з’явилася ультрасучасна система для проведення візуальних шоу у вигляді голубів, яку подарувала Група Метінвест.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

— Бізнес не може жити окремим від міста життям. Тим більше, коли це містоутворювальні підприємства, на яких працює приблизно 30 % працездатного населення. Це наші люди, і ми хочемо, щоби вони жили в комфортному місті. За десять років ми направили 850 млн гривень соціальних інвестицій у Маріуполь. Ми жодного разу не відмовилися від узятих зобов’язань, незважаючи на напружений час, війну, економічні кризи та пандемію. У критичних умовах виділяли додаткове фінансування. Тому що для акціонерів компанії розвиток міст не менш важливий, ніж модернізація підприємств. Вони готові допомагати й допомагають, беручи безпосередню участь у просуванні спільного сталого розвитку міст і громад.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко:

— Партнерська підтримка Метінвесту вже допомогла нам реалізувати чимало важливих для міста і для його мешканців проєктів: від комфортних парків і скверів, сучасних просторів для молоді та центрів адміністративних послуг до встановлення необхідних сьогодні кисневих постів і відремонтованих лікарень. Коли є така синергія бізнесу та муніципалітету, з’являється впевненість, що ми реалізуємо всі заплановані проєкти, підвищивши рівень медицини й освіти, поліпшимо інфраструктуру та зробимо Маріуполь комфортнішим для городян.

Нагадаємо, у Маріуполі вже наступного року побудують перший сталевий будинок. Для зведення сучасного будинку знадобиться орієнтовно 300 тонн металу, який виготовлять на меткомбінатах «Азовсталь» та імені Ілліча Групи Метінвест. Стіни будуть виконані із залізобетону, що дасть змогу виконувати будівельно-монтажні роботи в стислі терміни. Крім того, сталевий каркас можна легко посилити й реконструювати, або розібрати наприкінці експлуатації, що дає додаткові економічні та екологічні переваги.

Також нагадуємо, коли Україна опинилася перед загрозою пандемії, державна система охорони здоров’я була абсолютно не готова до нового виклику. Бракувало устаткування для надання допомоги хворим з ускладненнями від коронавірусу — сучасних апаратів ШВЛ, аналізаторів проб, а також засобів захисту для медиків і експрес-тестів. Першим на допомогу країні прийшов Рінат Ахметов. Ще в лютому Рінат Ахметова виділив 300 мільйонів гривен на допомогу країні в боротьбі з COVID-19. Це найбільший вклад одного благодійника в державну медицину України. Для ефективної роботи Фондом був створений проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Ринат Ахметов — Рятування життів». Проєкт не має аналогів у країні. Це найбільша, системна та масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медустановам у боротьбі з коронавірусом. Для вирішення найважливіших медичних потреб країни Рінат Ахметов об’єднав ресурси Благодійного Фонду, ФК «Шахтар» та інших активів SCM. З лютого 2020 року Фонд Ріната Ахметова забезпечує найнеобхіднішим лікарів, які опинилися на передової боротьби з коронавірусом. Державним лікарням передано понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 320 тисяч експрес-тестів. Ключовим елементом допомоги країні в межах проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ.

Зі свого боку Міжнародний благодійний Фонд Вадима Новинского на честь Покриву Пресвятої Богородиці передав медичним установам 1 млн медичних масок, 100 тисяч експрес-тестів, 10 апаратів ШВЛ, 10 інфекційних боксів і 850 костюмів для біозахисту, 1000 окулярів для медиків і 3 діагностичні ПЦР-системи з наборами одноразових тестів, бокси біологічного захисту та інше устаткування.


Всі новини