На комбінатах Метінвесту проходять практику 458 студентів Криворізького нацуніверситету, в тому числі за програмою дуальної освіти

На комбінатах Метінвесту проходять практику 458 студентів Криворізького нацуніверситету, в тому числі за програмою дуальної освіти

15.01.2020
Метінвест

У цьому році в рамках Меморандуму про співпрацю Групи Метінвест і Криворізького національного університету студенти вузу проходять навчання по дуальної системі.

Студенти профільних технічних спеціальностей проходять теорію і одночасно відточують навички на виробництві. Такий підхід дозволить придбати майбутнім фахівцям перший досвід в реальних виробничих умовах і допоможе підготуватися до роботи.

У сучасному форматі першими розпочали навчання студенти механіко-машинобудівного факультету. В цьому році вони відвідали виробничі ділянки Північного ГЗК, ознайомилися з технологічними процесами - від видобутку руди до виробництва готової продукції. Разом з наставниками вибрали теми для курсових робіт і диплома. На весняній практиці хлопці отримають робітничу професію слюсаря-ремонтника.

«Сучасний ринок праці як в нашому місті, так і в Україні, вимагає змін в системі освіти. Роботодавців, перш за все, цікавить рівень готовності випускників до професійної діяльності. Двоїсте навчання вирішує цю складну задачу завдяки досвіду, отриманому на робочих місцях. Співпраця Криворізького національного університету та Метінвесту в рамках Меморандуму, допомога в технічному переоснащенні аудиторій і лабораторій - ті дії, завдяки яким ми готуємо фахівців більш високого рівня, які відразу ж можуть виконувати виробничі завдання, опановують необхідними навичками та вміннями », - зазначає проректор КНУ Юлія Кашубіна.

«Метінвест підтримує майбутніх фахівців, вчить, оплачує виробничу практику, виплачує стипендії. Для нас дуже важливо підготувати «своїх» працівників, які будуть відповідати вимогам виробництва. Практично половину навчального процесу студенти проводять на нашому підприємстві - знайомляться з корпоративними цінностями, принципами, підходами, навчаються на діючому обладнанні. Це важливо і для бізнесу, і для тих молодих фахівців, які вже визначилися з професією », - розповідає директор з персоналу та соціальних питань Північного ГЗК Ольга Лук'яненко.

За останні три роки на криворізьких підприємствах Метінвесту пройшли виробничу практику близько 2000 студентів вузів. Метінвест підтримує конкурс робітничих професій Worldskills Ukraine, STEM-освіту і профорієнтаційний навчання в школах. Крім того, зміцнює матеріально-технічну базу навчальних закладів, допомагає створювати сучасні лабораторії. В даний час. за підтримки Метінвесту, в Криворізькому нацуніверситеті завершуються роботи зі створення навчального центру автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій.


Всі новини