У екологічні проекти Маріуполя Метінвест направив 82,6 млн доларів

У екологічні проекти Маріуполя Метінвест направив 82,6 млн доларів

20.01.2020
Метінвест

Група Метінвест безперервно модернізує виробництво на комбінатах імені Ілліча та «Азовсталь». У пріоритеті залишаються екологічні проекти, в які в 2019 році було інвестовано 82,6 млн доларів США.

У минулому році на меткомбінаті імені Ілліча завершили реконструкцію газоочисної установки конвертера №3. Йде реконструкція газоочисток ливарних дворів і бункерної естакади доменної печі №3. Тривають роботи по будівництву аспіраційної установки міксерного відділення. Також на завершальній стадії знаходиться наймасштабніший проект поточного року - модернізація аглофабрики.

«Першочергову увагу Група Метінвест приділяє екологічним проектам. Ми наближаємо до міжнародних стандартів роботу агрегатів з найбільш високими показниками викидів», - зазначив генеральний директор меткомбінату імені Ілліча Тарас Шевченко.

На металургійному комбінаті «Азовсталь» також реалізовано низку екологічних проектів. Введена в експлуатацію після реконструкції аспіраційна установка для дробарки феросплавів, завершено монтаж нової газоочистки відділення десульфурації чавуну, де вже підключені димососи і виконуються пусконалагоджувальні роботи. Виконана і реконструкція системи аспірації установок піч-ковш № 1 і № 2. Вже зараз нові пилогазоочисного установки забезпечують вміст пилу в викидах після очищення в рукавних фільтрах не більше 20 мг/м3. В активній фазі будівельні роботи системи аспірації міксерного відділення конвертерного цеху.

Завершено будівництво насосної станції очищеної оборотної води для охолодження доменної печі №3. Це частина масштабної реконструкції печі. Тепер домна буде охолоджуватися без використання морської води, що зробить промисловий процес більш екологічним.

У 2019 зупинені дві доменні печі: ДП №5 вивели з експлуатації, а ДП №6 капітально відремонтують. Доменне виробництво оновлюють в рамках Технологічної стратегії - 2030 яка включає в себе реалізацію низки екологічних заходів. Капітальний ремонт доменної печі №6 дозволить підвищити її ефективність, знизити собівартість виробництва і скоротити викиди пилу на 55%. Після будівництва на ДП №6 установки вдування пиловугільного палива все домни на «Азовсталі» будуть обладнані цією технологією.

«Виконуючи модернізацію виробничого обладнання, наш меткомбінат особливу увагу приділяє екологічній складовій, інвестуючи в даний напрямок мільйони доларів щорічно», - підкреслив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі.


Всі новини