Мер на Придніпровській ТЕС: енергетики показали новий електрофільтр

Мер на Придніпровській ТЕС: енергетики показали новий електрофільтр

28.05.2019
ДТЕК

На Придніпровській ТЕС продовжують комплексну екологічну модернізацію. Дихати городянам тепер буде легше, переконався і мер Дніпра. Сьогодні він відвідав Придніпровську ТЕС, щоб упевнитися: станція виконує екологічні зобов’язання, передбачені Меморандумом про співпрацю з Дніпром. 

Не більше 50 мг/м3 – до такої позначки енергетики знизили викиди пилу на енергоблоці №10 після того, як збудували новий електрофільтр. І це – євростандарт, до якого багато в чому прагне компанія ДТЕК.

«Ми виконуємо всі взяті на себе зобов’язання як щодо зниження навантаження на екологію, так і щодо досягнення нашою державою енергонезалежності. Наш проект з переходу Придніпровської ТЕС на газове вугілля – яскравий приклад того, як завдяки партнерству бізнесу й влади, а також грамотним інвестиціям, Україна може стати енергонезалежною, а промислові підприємства – більш щадними для екології. Сьогодні Придніпровська ТЕС практично повністю працює на вітчизняному вугіллі, а завдяки установці нового електрофільтру викиди вугільного пилу в атмосферу відповідатимуть міжнародним європейським нормам», – зазначив операційний директор ДТЕК Енерго Тоомас Нійнемяе.

Будівництво електрофільтру – це 10 місяців злагодженої роботи українських інженерів та енергетиків, 1,2 тис. тонн змонтованого обладнання і 155 млн грн інвестицій. Будівництво сучасної системи очищення – один з 27 пунктів програми екологічного поновлення станції до 2020 року. На станції вже перевели два енергоблоки на газове вугілля, знизили викиди пилу й сірки, встановили систему моніторингу повітря, озеленили золошлаконакопичувач, почали раціональніше використовувати водні ресурси. Таким чином підприємство виконує вимоги Меморандуму про співпрацю з містом. 

«Я бачу результат. Більше року тому ми з компанією ДТЕК уклали меморандум про те, що енергохолдинг зобов’язується технічно та екологічно переоснастити Придніпровську ТЕС. Для Дніпра та городян це дуже важливо. Ми йдемо за узгодженим графіком, заявленим у меморандумі. Сподіваємося, що так буде тривати і далі. Щоб в найближчому майбутньому ми побачили повне екологічне переоснащення станції. Я також звертаюся до великого бізнесу, який знаходиться в Дніпрі, наслідувати приклад компанії ДТЕК і почати думати про екологію в нашому рідному місті», – прокоментував мер Дніпра Борис Філатов.

Перехід чотирьох блоків Придніпровської ТЕС на газове вугілля та будівництво електрофільтру ДТЕК здійснив за півтора роки. Станція фактично знайшла нове життя, а енергосистема України – додаткові 600 МВт потужності на вітчизняному паливі. У цей проект та будівництво нового електрофільтру ДТЕК вклав майже півмільярда гривень. 


Всі новини