ДТЕК Нафтогаз облаштує родовища комплексами вилучення та утилізації СО2

ДТЕК Нафтогаз облаштує родовища комплексами вилучення та утилізації СО2

07.06.2021
ДТЕК

ДТЕК Нафтогаз одним із перших в українській газовидобувній галузі впроваджує заходи з декарбонізації виробництва. Згідно дорожньої карти, що розробляється в нафтогазовому бізнесі ДТЕК, компанія облаштує родовища комплексами вилучення та утилізації CO2. ДТЕК Нафтогаз планує почати реалізацію цієї технології на Семиренківському родовищі до кінця 2024 року: розробити ТЕО і проєктну документацію. Однак, неврегульованим на державному рівні залишається питання утилізації СО2, що може вплинути на терміни впровадження проєкту.

В основу стратегії розвитку ДТЕК Нафтогаз закладені принципи ESG (environmental, social і governance). Серед завдань стратегії – впровадження кліматично нейтральних технологій. У цьому питанні компанія орієнтується на «Зелену угоду» Євросоюзу (Green Deal) і Цілі сталого розвитку ООН.

Менеджерка з регуляторної політики ДТЕК Нафтогаз Юлія Боржемська у своїй доповіді на Carpathian Oil & Gas Conference 2021 зазначила, що у період суттєвої трансформації енергетичної галузі і переходу до цілком відновлювальної генерації важливу роль відіграє саме природний газ. Він використовуватиметься для заміщення вугілля та інших видів палива із більш значним вуглецевим слідом у період енергетичного переходу. Зараз перед галуззю стоїть подвійний виклик: задовольнити зростаючий попит на енергоресурси та запит споживачів на зниження викидів парникових газів. Ключовою компетенцією газовидобувних компаній стає управління викидами СО2 та можливість адаптуватися до швидкозмінного енергетичного ландшафту.

«Завдяки системним інвестиціям у новітні технології ДТЕК Нафтогаз не лише збільшує видобуток, а й мінімізує вплив на навколишнє середовище. Як технологічний лідер галузі, ми готові стати драйвером декарбонізації українського газовидобутку, об’єднавши всю галузь навколо цього питання. Уже сьогодні компанія працює над адаптацією і впровадженням технологій, які ще ніхто не використовує у вітчизняній газовидобувній галузі», - зазначив генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.


Всі новини