Більше 200 млн грн на покращення екології: на ДТЕК Бурштинській ТЕС продовжують оновлювати електрофільтри

Більше 200 млн грн на покращення екології: на ДТЕК Бурштинській ТЕС продовжують оновлювати електрофільтри

23.10.2019
ДТЕК

Ще 2 електрофільтри на двох енергоблоках Бурштинської ТЕС пройшли оновлення. Це підвищить їх ефективність, а отже зменшиться викид пилу у повітря. Загалом за останні 8 років на станції оновили вісім електрофільтрів з дванадцяти, три з них побудували «з нуля». Завдяки реконструйованим електрофільтрам викиди забруднюючих речовин знизили в середньому в 30 разів. На будівництво нових та ремонт існуючих електрофільтрів ДТЕК спрямував 236 млн грн. Електрофільтри встановлено на всіх енергоблоках ТЕС.

Електрофільтри відремонтували на енергоблоках №3 та №6. Основний робочий елемент електрофільтрів, який вловлює вугільний пил від попадання у повітря – електроди. Енергетики їх замінили на нові. Разом з тим повністю оновили внутрішнє оснащення електрофільтрів.

«Ми слідкуємо за тим, щоб викиди не перевищували нормативних значень. Щокварталу робимо заміри викидів забруднюючих речовин в атмосферу на кожному енергоблоці та працюємо над тим, щоб показники знижувались. Старі запчастини в електрофільтрах не дозволяли їм повноцінно працювати та якісно фільтрувати викиди, - говорить в. о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Олег Івахів. –Після заміни старих деталей на нові, електрофільтри дозволять скоротити викиди пилу в атмосферу до 50 мг/м3 пилу, що відповідає європейським нормам. На всіх 12 блоках електрофільтри працюють безперервно. Відключати їх ми не можемо ні з технічної точки зору, оскільки зупинки шкодять обладнання, ані з законодавчої».

На всіх дванадцяти енергоблоках Бурштинської ТЕС встановлено електрофільтри. Три з них – нові та сучасні на блоках №7, №5 та №10. Їх було встановлено протягом 2012-2018 років. Викиди на цих блоках знижено в середньому у 30 разів - до 44 мг/м3, що навіть нижче за європейські норми.

Наразі енергетики проводять заміри викидів на блоках, де фільтри відремонтували в цьому році. Такі заміри на станції проводять щокварталу на кожному блоці.

Загалом за останні 8 років на будівництво та ремонт електрофільтрів на блоках Бурштинської ТЕС ДТЕК спрямував 236 млн грн.


Всі новини