Діджитал Одіссея. На Покровській СЕС реалізована унікальна система діагностики й контролю роботи великих сонячних електростанцій

Діджитал Одіссея. На Покровській СЕС реалізована унікальна система діагностики й контролю роботи великих сонячних електростанцій

22.07.2021
ДТЕК

ДТЕК продовжує інвестувати в інновації та нові технології. Фахівці компанії ДТЕК ВДЕ розробили систему діагностики й підтримки великих сонячних електростанцій, яка підвищує ефективність роботи й забезпечує приріст генерації на 4% в рік. Покровська СЕС стала пілотним майданчиком для реалізації цього проекту.

Унікальність системи OD.ISSAY полягає в тому, що вона дозволяє максимально автоматизувати процес управління станцією. Оригінальне програмне забезпечення, яке було розроблено спільно з партнерами компанії, збирає воєдино і аналізує великі масиви інформації, що надходять з різного обладнання. Раніше персоналу доводилося обробляти дані вручну, тепер система виконує це автоматично.

В рамках проекту була також реалізована перша у світі автоматична безпілотна система моніторингу обладнання CЕС. Дрон на станції використовується як додатковий інструмент діагностики обладнання й раніше управлявся оператором вручну. Новий «безпілотник» працює автономно (без оператора), 24/7 і в будь-яку погоду. Виконуючи обліт по заданому маршруту, дрон здійснює візуальний огляд інфрачервоною камерою, фіксує дані й направляє їх на хмарний портал для обробки та аналізу. Нова технологія дозволяє підвищити точність діагностики обладнання до 91% і скоротити кількість помилкових виїздів на 95%.

Система діджитал моніторингу OD.ISSAY дозволяє постійно діагностувати стан обладнання, працювати на запобігання аварійним ситуаціям, зменшуючи час простоїв, а також спрощує роботу персоналу і нівелює людський фактор.

ДТЕК ВДЕ - відповідальна і надійна компанія, яка постійно перебуває в пошуках інноваційних рішень для підвищення рівня безпеки праці, екологічності та ефективності бізнесу. У перспективі фахівці компанії планують масштабувати проект OD.ISSAY для подальшого використання на інших сонячних станціях.


Всі новини