Дайджест допомоги станом на 5.08

Дайджест допомоги станом на 5.08

05.08.2022
Stand With Ukraine

Ми публікуємо дайджест основної допомоги наших бізнесів Україні

SCM — найбільша інвестиційна група України, яка працює у всьому світі. Єдиним власником та інвестором SCM є бізнесмен і меценат Рінат Ахметов.
Близько 3 млрд грн або 100 млн доларів уже передали бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» на допомогу Україні та українцям з 24 лютого 2022 року. Зокрема в цю суму входить гуманітарна допомога цивільним (харчові продукти, ліки, речі першої необхідності, евакуація, шелтери тощо, а також створення найбільшого онлайн-архіву свідчень українців про події війни з росією), а також підтримка ЗСУ і ТрО в десятках міст (одяг, засоби індивідуального захисту, автотранспорт, дрони, тепловізори, фортифікаційні споруди, аптечки тощо). Загалом допомога бізнесів SCM, Фонду Ріната Ахметова та футбольного клубу «Шахтар» охопила 11 млн людей.
 
Гуманітарна допомога:

 
Бізнеси Ріната Ахметова розгорнули гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» заради запобігання гуманітарній катастрофі в Україні. Разом із міжнародними партнерами Метінвест та ДТЕК за координації Фонда Ріната Ахметова організовано закупівлю, доставку та передачу містам та громадам їжі, води та товарів першої необхідності.
Метінвест, UMG Investments, ДТЕК та інші бізнеси SCM Ріната Ахметова створили «Логістичний фронт України» — національну й міжнародну мережу перевізників. Її мета — допомогти людям і містам, що постраждали від російської агресії, доставити продукти першої потреби, підтримати роботу критичних об’єктів інфраструктури.
 
ДТЕК
● З початку повномасштабної війни ДТЕК безкоштовно надає електроенергію для понад 100 закладів охорони здоров'я та оборонних відомств. Завдяки цьому, бюджетні та комунальні заклади заощадили 178 млн грн.
● ДТЕК направив на підтримку захисників України та гуманітарні цілі 527 млн грн.
● Для потреб ЗСУ та територіальної оборони компанія віддала 175 автомобілі, які використовуються для виконання завдань з захисту населення.
● ДТЕК передав близько 2 000 спеціальних кровозупиняючих джгутів-турнікетів для ЗСУ і ТрО.
● Підприємства ДТЕК Енерго виготовили близько 300 противотанкових «їжаків» для оборони українських міст.
● Передача складських приміщень під гуманітарну допомогу, передача приміщень під бомбосховища, облаштування укриттів. Забезпечення бомбосховищ провізією, генераторами, медикаментами.
● ДТЕК організував евакуацію вже понад 2 000 співробітників компанії та членів їх сімей із зон бойових дій. Евакуйованим надається вся необхідна допомога — транспортна, медична, консультаційна.
● Разом з Фондом Ріната Ахметова компанія закупила й передала продукти харчування та ліки для жителів Миколаївської, Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей.
● ДТЕК організовує доставку для потреб лікарень та територіальних громад в низці регіонів генераторів для автономного забезпечення електроенергією.
● Ліками, харчами та засобами гігієни забезпечені три дитячі лікарні Києва, закуплено та передано до НДСЛ «Охматдит» 5 надсучасних апаратів для лікування ран.
● ДТЕК шахта Білозерська передала 70 ліжок із матрацами, подушками та комплектами постільної білизни в дитсадки міста Білозерського. Тут будуть приймати переселенців із регіонів, у яких ідуть активні бойові дії.
● Академія ДТЕК: розробили онлайн-тренажер для подолання тривожності.
● Corum Group підготували 3 бомбосховища — м. Дружківка, Харків — для працівників та мешканців. Організована доставка води та спецодягу.
● Допомога в забезпеченні питною водою Курахового Донецької області співробітниками ДТЕК Курахівської ТЕС.
● В гуртожитках ДТЕК Павлоградвугілля в Першотравенську розміщують жителів з інших областей країни, а також підрозділ місцевих рятувальників ДСНС. Шахтарі надали павлоградським рятувальникам бензовоз.
● ДТЕК ВДЕ придбав засоби надання першої медичної допомоги для ТрО і два електрогенератори для Миколаївщини.
● ДТЕК ВДЕ передав прикордонникам позашляховик, електрогенератор та комп'ютерну техніку.
● ТЕС ДТЕК компенсували зупинку блоків Запорізької АЕС.
● ДТЕК Енерго передали місцевій районній військовій адміністрації у Вінницькій області ліжка, матраци та подушки для потреб переселенців, а територіальній обороні — захисне облаштування: блоки, арматуру, мішки із золою. ТрО Львівської області передано портативні радіостанції.
● На підприємствах ДТЕК Енерго здійснюватимуть радіаційний контроль.
● Фахівці ДТЕК отримали 220 систем Starlink для ще швидшого відновлення світла в районах бойових дій, навіть там, де є обмеження зв’язку.
● Передано для потреб громади на Полтавщині дизельний електрогенератор.
● Підприємства Групи ДТЕК передали Полтавщині ще 22 000 л стабілізованого конденсату, який може використовуватися як пальне для техніки, для потреб ЗСУ і ТрО. 
● Понад 20 працівників ДТЕК Нафтогаз у Полтаві активно долучилися до волонтерства й забезпечують переселенців одягом, продуктами харчування та предметами гігієни.
● ДТЕК Енерго надав автобуси для потреб Зеленодольської громади та закупив медикаменти для Білозерської громади на 100 тис. грн.
● ДТЕК Енерго і Фонд Ріната Ахметова закупили й доставлять майже 10 тонн гуманітарної допомоги для Зеленодольськоі громади.
● ДТЕК Енерго надали майже 350 тонн вугілля для евакуаційних потягів Укрзалізниці та 100 тонн для цілей громад та соціальних об’єктів.
● ДТЕК Енерго спільно з Центром громадської активності, що діє в Бурштині на базі АМЕР Прикарпаття, запустили проєкт соціальної адаптації дітей-переселенців «Дитяча посмішка». Аналогічний проєкт було розпочато і в м. Ладижин (Вінницька обл.).
● Водії групи долучилися до евакуації мешканців Маріуполя та Бердянська.
● ДТЕК Нафтогаз передав уже 8 автомобілів на потреби ТрО Полтавщини.
● ДТЕК ВДЕ разом із Фондом Ріната Ахметова надали 55 найменувань ліків на 1,6 млн грн до Першотравенської та Покровської громад Дніпропетровщини. До Покровську окремо – 10 обігрівачів.
● ДТЕК ВДЕ разом із Фондом Ріната Ахметова передав 27 тонн продуктових наборів для Миколаївської, Дніпропетровської й Запорізької областей.
● ДТЕК та інші енергетичні компанії України закликали міжнародну бізнес-спільноту відмовитися від купівлі російських енергоресурсів та припинити будь-яке постачання в росію комплектуючих та технологій для паливно-енергетичної сфери. Запущено проєкт #StopBloodyEnergy.
● 3,5 тонн пального для потреб ЗСУ та громади ДТЕК Енерго передали Бурштину.
● Майже 200 співробітників ДТЕК Енерго на Дніпропетровщині у березні та квітні стали донорами крові на прохання місцевих медиків.
● ДТЕК ВДЕ придбав та передав 330 бочок для накопичення питної води, 100 тонн курятини, 10 тисяч банок м’ясної каші та 4500 літрів дизельного пального для Миколаєва та області.
● ДТЕК ВДЕ придбав 10 портативних рацій для прикордонників
● Енергетики ДТЕК Мережі допомагають колегам з «Укрзалізниці» відновлювати та повертати до роботи електричні мережі у Львівській та Київській областях. 6 бригад фахівців ДТЕК Мережі з Дніпропетровської та Одеської областей з 5 одиницями спецтехніки вже працюють над тим, щоб щонайшвидше забезпечити стале функціонування залізниці.
● На підприємствах ДТЕК Енерго працевлаштували близько 400 переселенців
● ДТЕК ВДЕ придбала 315 ОСБ плит для перекриття пошкоджених будівель Миколаїва. Надані компанією плити дозволять здійснити їх тимчасове відновлення.
● Група ДТЕК передала для військових із Полтавщини кровоспинні турнікети на суму 400 тис. грн.
● Другу партію обладнання Schneider Electric спільно з ДТЕК вже передали на схід України.
● Разом з ООН ДТЕК направив на Миколаївщину інноваційні системи очищення води
● ДТЕК Енерго разом із Фондом Ріната Ахметова передали 250 продуктових наборів для мешканців Дніпропетровщини
● ДТЕК передав ЗСУ і ТрО на Полтавщині ще 39 тис. л газового конденсату комерційною вартістю понад 1,25 млн грн.
● Компанія ДТЕК ВДЕ забезпечила доставку для потреб Миколаївської області багатофункціональні ліхтарі та прожектори
● Група ДТЕК передала ДСНС два дрони для розмінування
● ДТЕК ВДЕ придбав та передав паливні картки на загальний об’єм 5700 літрів для потреб Миколаївської обласної державної адміністрації, а також Миколаївської обласної ради.
● Компанія ДТЕК Енерго доставила для потреб мешканців Курахово, Добропілля та Білозерська чергову партію гуманітарної допомоги від Schneider Electric. Було доставлено сучасне обладнання для відновлення електроенергії: це прожектори, мобільні ліхтарі (налобні та кишенькові), подовжувачі та ізоляційна стрічка. Реалізація допомоги відбувається в координації з Міненерго.
● Вже другу партію бронежилетів та захисних касок доставлено для потреб місцевої територіальної оборони в Курахово. Подбано також системи зв'язку - партія нових рацій вже працює за призначенням.
● ДТЕК ВДЕ доставив у Миколаїв партію віконного скла обсягом 1430 м². Гуманітарний вантаж отримав благодійний фонд, який незабаром передасть його для відновлення вікон у житлових будинках Миколаєва, що постраждали від обстрілів з боку росії.
● ТРО Березанської ОТГ отримала від компанії ДТЕК ВДЕ 10 комплектів військової амуніції, які складаються з бронежилетів, шоломів та комплектів одягу.
● На початку липня разом з продуктовими наборами від Фонду Ріната Ахметова компанія DTEK Renewables доставила в Березанку Миколаївської обл. велику партію медикаментів. Ліки призначені для Березанської центральної районної лікарні та Березанського центру первинної медико-санітарної допомоги.
● Група ДТЕК закупила і передала Полтавській ОВА 1000 бронепластин на суму 1,3 млн грн
● Підприємства ДТЕК Енерго забезпечили тимчасовим або постійним житлом майже 3 тис. переселенців та їх родини.
● ДТЕК збудувала сонячну електростанцію для однієї з військових частин на півдні України

Стан активів на 5 серпня: Усі ТЕС ДТЕК наразі працюють у штатному режимі. Виняток становить лише Луганська ТЕС, зупинена раніше через воєнні дії в області та Запорізька ТЕС, яка перейшла у режим життєзабезпечення через неможливість доставки пального. Обстрілів зазнала Криворізька ТЕС. Наразі інші теплоелектростанції забезпечені паливом. Сorum Group частково переніс свої виробничі потужності у Хмельницьку та Волинську області. ДТЕК відновив роботу 19 центрів обслуговування клієнтів.

Відновлювальні роботи на 5 серпня: Минулої доби енергетики ДТЕК Ріната Ахметова спільно з військовими ЗСУ повернули світло для більш ніж 5 тис. сімей у зоні бойових дій Донецької області. У Донецькій області відновлено електропостачання у дев'яти населених пунктах у Покровському, Бахмутському та Краматорському районах. Найскладніші напрямки у Донецькій області – слов'янський, авдіївський, мар'їнський, торецький і бахмутський. Енергетики розпочинають роботи у цих районах, щойно одержують дозвіл на проведення робіт від Збройних сил України.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення росії енергетики ДТЕК повернули світло для понад 3,1 млн осель українців, які постраждали від бойових дій.

Метінвест
● Допомога переселенцям (проживання, харчування) — усі міста присутності Групи Метінвест. У Метінвест підготували приблизно 6000 спальних місць для вимушених переселенців. Біженців забезпечать товарами першої потреби — питною водою, харчовими продуктами та ліками.
● Відкрито пункти збору гуманітарної допомоги для громадян у Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі, Мирнограді, Авдіївці, Запоріжжі, Кам’янському, Маріуполі.
● Метінвест безоплатно виділить 900 тонн сталі, щоб виготовити приблизно 90 000 бронежилетів для ЗСУ і ТрО. Ще 10 000 готових бронежилетів компанія придбала за кордоном. Військовим передано вже четвертий транш із 2700 бронежилетів. Сумарно відправлено на фронт вже 4000 бронежилетів і касок.
● Коштом Метінвесту придбані 1100 тепловізорів, більше 8100 касок, 25 тис. аптечок і медичних джгутів-турнікетів.
● Підприємства Метінвесту передали захисникам України більше 110 одиниць техніки.
● Метінвест закупив та передав військовим майже два десятки дронів.
● Передано на потреби ЗСУ і ТрО 40 тис. л палива
● Зі сталі Метінвесту вже виготовили та передали приблизно 50 тис. залізних їжаків та 20 тис. шипованих ланцюгів проти колісної техніки
● Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова придбали медикаменти для лікарень міст присутності. Перша партія на суму понад 30 млн грн уже надішла в Запоріжжя, Кривий Ріг, Авдіївку, Мирноград, Покровськ і Кам’янське.
● В Метінвест спільно з «АВ метал груп» і Заводом решіткового настилу ZRN почали виробляти Hesco-бастіони для підрозділів ЗСУ і ТрО. Вже передано 20 т катанки для бастіонів.
● Для вимушених переселенців з Маріуполя компанія підготувала майже 4000 робочих місць у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську.
● Молодь АКХЗ організувала цілодобове чергування в реабілітаційному центрі МСЛ.
● Робітниці Південного ГЗК Кривого Рогу готують захисникам обіди.
● «Каметсталь» надала Кам’янській міській лікарні № 9 25 балонів із киснем, а місту — дві сирени С-40.
● Молодь «Запоріжсталі» та «Метінвест Промсервісу» передала Запорізькому обласному перинатальному центру витратні матеріали й медикаменти першої потреби.
● Співробітники підприємства «Запоріжкокс» здали 20 л крові. Понад 30 працівників «Запоріжсталі» також взяли участь у донорській акції.
● На базі ШУ «Покровське» Групи Метінвест печуть хліб для захисників.
● Волонтери Групи зібрали понад 100 тонн гуманітарної допомоги для постраждалих від війни — харчові продукти, питна вода, одяг, взуття, медикаменти, ковдри, подушки тощо.
● Евакуація людей із Волновахи силами «Покровськвугілля».
● Запуск сервісу психологічної підтримки для працівників «Метінвест — разом!»
● Лікарі «Каметсталі» проводять курси долікарської допомоги для мешканців Кам’янського.
● Співробітники підприємств Кривого Рогу передали гаряче корпоративне харчування мешканцям та захисникам міста.
● Для облаштування укриттів, бомбосховищ і підвальних приміщень у Покровській громаді Покровськвугілля передає 50 кубометрів лісу.
● Для будівництва блокпостів «Покровськвугілля» передало 100 залізобетонних блоків, пісок, 50 кубометрів лісу. Зварювальники допомогли виготовити «їжаки» для тероборони. Також захисникам постачають акумулятори, пальне, харчові продукти й товари першої потреби.
● Допомога співробітників Групи зі зміцненням міськлікарні № 5 Запоріжжя
● На Інгулецькому ГЗК готують профілакторій підприємства для прийняття біженців.
● Північний ГЗК надає автівки для потреб захисників Кривого Рогу.
● Металурги Каметсталі з початку березня передали для лікування хворих на COVID-19 понад 90 тонн кисню. Зараз до справи знову приєдналася Запоріжсталь. Після виходу з гарячої консервації металургійне підприємство Запоріжжя виробило й відвантажило вже 20 тонн медичного кисню. Загалом від початку 2022 року підприємства Групи надали медзакладам України 951 тонн життєво важливого газу.
● «Каметсталь» передала 32 рації співробітникам органів внутрішніх справ, ще 15 надали представникам тероборони міста. Також ТрО Кам’янського та правоохоронці отримали 2 стаціонарні станції радіозв’язку.
● Бригади електриків «Каметсталі» відновлюють освітлення в захисних приміщеннях Кам’янського.
● Молодіжна організація «Каметсталі» долучилася до шиття захисної амуніції та плетіння маскувальних сіток.
● На базі комбінату «Запоріжсталь» створено гуманітарний координаційний штаб для допомоги всім регіонам України.
● Автотранспортні цехи криворізьких підприємств Метінвесту передали ТрО понад 20 автомобілів.
● Компанія Метінвест разом із ГО «Криворізька фундація майбутнього» забезпечили ліками першої необхідності Центр первинної медико-санітарної допомоги Лозуватської селищної ради.
● Їдальні Покровськвугілля забезпечують містян і переселенців свіжим хлібом.
● Придбано 1 610 медичних наборів для лікарень Запоріжжя на 700 тис. грн.
● Розміщення евакуйованих маріупольців у Запоріжжі.
● Двадцятеро водіїв-добровольців Покровськвугілля Групи Метінвест на 15 робочих автобусах протягом двох тижнів вивезли щонайменше тисячу маріупольців, які змогли самостійно дістатися Бердянська, зокрема 120 вихованців місцевого дитячого будинку.
● Група Метінвест підгототувала для співробітників підприємств Маріуполя близько 4000 вакансій в Центрах Кар’єри Метінвест Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського й Покровська. 
● Група Метінвест відкрила в Запоріжжі Центр реабілітації та реінтеграції переселенців.
● Металурги Каметсталі надали 10 тонн дизельного пального на потреби комунальних служб Кам’янського. 
● У Запоріжжі за підтримки Метінвесту створено спеціалізовану дільницю для ремонту автомобільної військової техніки. Вже відновлено 9 автомобілів для ЗСУ.
● Рятувальники ДСНС і військові медики Запоріжжя отримали бронежилети від Метінвест. 
● Майже 600 співробітників «Запоріжсталі», мобілізованих до лав ЗСУ, отримали бронежилети й каски. 130 бронежилетів та понад 500 шоломів також отримали працівники «Каметсталі».
● Компанія передала сучасну амуніцію для журналістів, котрі виконують професійний обов’язок у місцях бойових дій. Зокрема 10 комплектів надійних бронежилетів і касок відправилися в редакції телеканалів 1+1, ICTV, Еспресо TV, Суспільне та сайту «Обозреватель».
● Група Метінвест передала Головному управлінню розвідки Міністерства Оборони України 1000 спецкомплектів з бронежилета, каски та тепловізора. Загальна вартість спецкомплектів – $2,5 млн. 
● Компанія передала українським сухопутним військам ще одну партію допомоги: понад 60 дронів та 50 приладів нічного бачення в комплекті зі спеціальними касками, що мають кріплення під тепловізор. Загальна вартість допомоги ВСУ від Метінвесту – 10 млн грн.
● Запорізький військовий госпіталь отримує допомогу від Метінвесту і Фонд Ріната Ахметова – обладнання та медикаменти.
● Компанія передала громаді м. Покровськ 200 бронежилетів, які убезпечать працівників і представників соціальної інфраструктури.
● Метінвест передав містам Кам’янське і Кривий Ріг 4000 матраців, подушок і ковдр для облаштування місць вимушеним переселенцям.
● Запоріжсталь передав 500 комплектів захисного спорядження від Групи Метінвест військовослужбовцям Національної гвардії України, які беруть участь у бойових діях в Запорізькій області та стежать за правопорядком у місті.
● Компанія надала будівельні матеріали, щоб облаштувати прихистки для вимушених переселенців на Дніпропетровщині й Кіровоградщині.
● «Запоріжсталь» передав військовим понад тисячу бронежилетів і 700 касок.
● До Дня захисту дітей Молодь Метінвесту з Запоріжжя влаштувала свято для маленьких переселенців, котрі виїхали з Маріуполя та інших гарячих точок.
● Центри реабілітації та реінтеграції Метінвесту у м. Запоріжжя та Кам’янське видають переселенцям вітамінні комплекси. Партія допомоги кількістю 1500 упаковок надійшла в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя».
● Чергову партію захисного спорядження від «Каметсталь» отримали військові в м. Камянське
● Запорізькі військові медики отримали сучасні бронежилета та каски від Метінвесту
● Метінвест передав Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України 120 дронів, з яких 20 оснащені тепловізорами та пультами керування. Загальна вартість обладнання становить 500 тисяч доларів.
● Військова частина Національної гвардії України отримала 500 бронежилетів, укомплектованих бронеплитами власного виробництва Метінвесту, і 150 захисних касок від «Запоріжсталі». Також ЗСУ було передано два дрони.
● «Запоріжсталь» передала управлінню поліції в Запоріжжі партію з 100 бронежилетів європейського виробництва
● Головне управління розвідки МОУ отримало від Метінвесту 120 тепловізорів 
● Під час робочого візиту до Покровська генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков передав керівництву Покровської громади 90 кевларових касок. Засобами захисту забезпечать працівників житлово-комунальної сфери громади, адже вони постійно залучені до роботи з усунення наслідків ворожих обстрілів.
● Співробітники 8-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області отримали 20 комплектів касок і бронежилетів від Групи Метінвест
● Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест Ріната Ахметова передав Головному управлінню ДСНС у Запорізькій області 50 бронежилетів 4 ступеню захисту. Амуніцію виготовили на підприємствах Метінвесту.
● «Запоріжсталь» передав військовослужбовцям Національної гвардії 1000 бронежилетів українського виробництва
● Метінвест Покровськвугілля надала комунальникам Покровську 200 бронежилетів і 90 кевларових касок. На черзі – понад 100 тактичних аптечок, що були отримані завдяки співпраці Метінвест й Shakhtar Social Foundation.
● Група Метінвест передала військовим медикам Головного управління розвідки Міністерства оборони України 20 спеціалізованих машин швидкої допомоги. Загальна вартість автомобілів разом із витратами на ремонт і доставлення в Україну – 300 тисяч євро.
● 200 бронежилетів і 150 касок отримали захисники Авдіївки та найближчих до міста населених пунктів Донецької області.
● Компанія передала до Карпівської, Широківської, Новолатівської, Лозуватської, Глеюватської та Петрівської громад Дніпропетровщини та Кіровгродщини побутове приладдя та будівельні матеріали для облаштування прихистків для вимушених переселенців.
● Метінвест передав Кривому Рогу 2 500 матраців, ковдр та подушок для облаштування прихистків для вимушених переселенців.
● Спеціалісти Інгулецького ГЗК почали освоювати виготовлення малих піхотних лопат – незамінного спорядження для військових. Перші лопати вже готові до відправлення.
● Захисники ЗСУ, які служать на Полтавщині, отримали 400 бронежилетів від Групи Метінвест. Ця амуніція – повністю вітчизняного виробництва: пластини виготовлені на заводах компанії, самі плитоноски також пошиті в Україні.
● Підприємство Метінвесту в Запоріжжі виготовило для захисників два модульних укриття для бліндажів. Металеве спецукриття розміром 2х6 м призначене для зміцнення окопу, а значить – додаткового захисту та збереження життів українських воїнів.
● «Запоріжсталь» передав Управлінню патрульної поліції в Запорізькій області 200 бронежилетів.
● «Укртрансгаз» і Метінвест виготовлятимуть польові пічки, саперні кішки, вогнегасники для наших військових. Металурги вже передали понад 6 тонн металопродукції, з якої на виробничих потужностях Укртрансгазу створять приблизно 5 тисяч виробів.
● Метінвест у Кривому Розі організовує курси з перенавчання для колег-маріупольців.
● Метінвест передав на потреби ЗСУ 100 автомобілів.
● «Запоріжсталь» передав Національній гвардії України 500 бронежилетів для захисників Херсонщини та Миколаївщини.
● У Кривий Ріг доставили 2,8 тонни круп. Допомога надійшла в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя».
● Метінвест підтримує вимушених переселенців, які продовжують прибувати до Кривого Рогу. Чергову допомогу від компанії в розмірі 10 млн грн спрямували на закупку продуктів харчування та інших необхідних речей. 
● Метінвест передав на потреби оборонців ще 150 дронів марки DJI Mavic 3: 20 з них отримало Головне управління розвідки Міноборони України, а 130 – Сухопутні війська ЗСУ
● Комбінат Запоріжсталь спільно з Фондом Ріната Ахметова передав до Запорізької міської лікарні № 9 та Запорізької лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги дві системи резервного живлення (генератори)
● Компанія передала військовослужбовцям Авдіївки чергову партію захисної амуніції – 500 бронежилетів і 350 касок. Також наші воїни отримали буржуйки та польові пічки.
● Від проєкту «Рятуємо життя» допомогу у вигляді продуктів, товарів першої потреби, засобів гігієни та медикаментів отримали вже понад 142,3 тисячі українців

Стан активів на 5 серпня: Авдіївський коксохімічний завод — у режимі гарячої консервації. Запорізький ливарно-механічний завод, «Запоріжсталь», «Запоріжкокс» та «Запоріжвогнетрив» частково відновили виробництво. Призупинився видобуток на Інгулецькому та Південному ГЗК, скорочується робота Каметсталі в Кам'янському до однієї домни. Також призупиняється видобуток на Північному ГЗК. Центральний ГЗК продовжує роботу зі зменшеною потужністю. Інші підприємства групи працюють у штатному режимі.
 
Укртелеком
● Передано на потреби ЗСУ і ТрО 138 авто.
● Під час війни сплачено понад 750 млн грн податків та зборів до бюджетів усіх рівнів.
● Фахівці та аварійні бригади оператора працюють 24/7, забезпечуючи роботу критичної інфраструктури та національної транспортної мережі компанії.
● На допомогу країні та її захисникам надано більше 34 млн грн.
● Для потреб ЗСУ та ТрО закуплено 2870 аптечок та 2050 турнікетів.
● Мобільний оператор TriMob надає всі послуги в роумінгу в мережі Vodafone Ukraine, lifecell, Київстар.
● Самостійно організовано прихистки для працівників та їхніх сімей у восьми містах: Кропивницькому, Полтаві, Хмельницькому, Ужгороді, Львові, Чернівцях, Яремчі, Івано-Франківську. Всього ліжкомісць – 233.
● «Укртелеком» у співпраці з Фондом Ріната Ахметова задіяв близько 5000 квадратних метрів своїх площ для соціальних потреб: організації місця для тимчасового проживання співробітників та їхніх сімей, які через війну покинули свої оселі, надання приміщень волонтерам, розміщення гуманітарних вантажів тощо.

Стан активів на 5 серпня: Критична інфраструктура та мережі Укртелекому працюють. Інтернет-послуги доступні у 87% населених пунктах України, де є мережі Укртелекому, в усіх областях, крім Луганської та Херсонської.

Відновлювальні роботи на 5 серпня: Спеціалісти Укртелекому продовжують виконувати відновлювальні роботи за безпрецедентних умов. Інженери відновлюють інтернет-послуги для абонентів по всій Україні, включаючи зони введення активних бойових дій. Протягом останніх днів відновлено доступ до послуг абонентам деяких населених пунктів Донецької, Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської областей.

ПУМБ
● З початку війни банк перерахував до держбюджету 607 млн грн. Крім того, банк заздалегідь сплатив понад 299 млн грн податків. 
● Підтримання працездатності всіх сервісів банку, мобільного додатка ПУМБ Online. Жодних обмежень щодо безготівкових операцій немає – картки банку працюють в Україні та за кордоном без перешкод.
● Створення окремої послуги в додатку для швидкого та зручного перерахування коштів для потреб ЗСУ
● З перших днів війни ПУМБ організував можливість швидкого переказу будь-якої суми без комісії на підтримку українських воїнів через мобільний додаток "ПУМБ Online", платіжну платформу PayHub та каси відділень. Банк є партнером багатьох благодійних фондів, які забезпечують українських воїнів та волонтерів. З його допомогою українці вже перерахували понад 255 млн грн
● З початком повномасштабної війни ПУМБ задля підтримки своїх клієнтів запровадив кредитні канікули, знизив або скасував деякі комісії за користування послугами (більше інформації https://www.pumb.ua/credit-holidays).
● Скасовано комісію за еквайрингове обслуговування та плату за використання POS-терміналів з початку війни і до кінця квітня
● Кредитна підтримка ПУМБ допомогла українським підприємствам провести весняно-польові роботи за розкладом. З початку війни банк профінансував агровиробників на суму 1.3 млрд грн.
● ПУМБ підтримав програму з безоплатної доставки гуманітарних вантажів із закордону від волонтерів усього світу.
● Банк активно допомагає армії наближати перемогу, забезпечивши закупівлі для військових. На сьогодні це допомога більш як на 72,6 млн грн для частин та спецпідрозділів ЗСУ, ТРО, ДСНС, Нацполіції та СБУ. Кошти пішли на бронежилети, шоломи, протигази, тепловізори, тактичні рюкзаки та рукавички, коптери, машини та пальне, ліки та харчування. 40% броньованих машин банк передав спецпідрозділам ЗСУ, Нацполіції та ТРО та надання гуманітарної допомоги.
● Волонтерська спільнота ПУМБ по всій Україні опрацювала понад 1200 звернень та допомогла колегам вирішити питання з заселення в санаторії, виїзду поїздами/автобусами/автоколонами, пошуку військового спорядження, передачі речей/документів/ліків, надання пального тощо.
● 7.4 млн грн матеріальної допомоги надано співробітникам банку, зокрема тим, які опинилися в небезпеці чи в скрутному становищі через втрату житла.
● Зберігаються посади та зарплати мобілізованих колег. На закупівлю військового спорядження їм було надано 740 тис. грн. Ще на 1 млн здійснюється закупівля бронежилетів.
● За ініціативи ПУМБ створено соціальний проєкт «Ми однієї крові» – патріотичний мерч, що рятуватиме життя українців та підтримає знекровлений бізнес. 50 % вартості кожного замовлення ПУМБ перераховує благодійним фондам «ДонорUA» та «Агенти крові» на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для українських воїнів. Усі предмети мерчу – тільки українських брендів.

Стан активів на 5 серпня: відділення працюють у майже всіх областях країни. Із переліком працюючих відділень та банкоматів можна ознайомитися на сайті банку. Ця інформація оновлюється двічі на день.
 
Лемтранс
● Компанія перерахувала 20 млн грн на підтримку ЗСУ, та ще понад 650 тис грн на ТрО
● «Левада-Карго» спільно з іншими компаніями та ЕВА організував логістичні ланцюги поставок гуманітарної допомоги з Європи до України. Доставлено вже більше 2100 тонн гуманітарної допомоги постраждалим від війни.
● Близько 600 тис. грн виділив «Лемтранс» на логістичний тариф для гуманітарних вантажів.
● 200 бронежилетів передано оборонцям України.
● Передача до Попасної продовольчих наборів, консервів, медикаментів.
● Допомога із доставкою 40 тонн борошна для Запоріжжя.
● Допомога із доставкою 22 тонн гуманітарного грузу до Кривого Рогу
● Надають для ТрО паливо та паливно-мастильні матеріали, протитанкові їжаки та матеріали для блокпостів.
● Разом із партнерами закупили і передали військовим на передову 10 позашляховиків.
● Сплачено 483 млн грн податків до бюджетів всіх рівнів за перше півріччя 2022 року.
 
ЦУМ
● Передали 150 одиниць теплого одягу Київській територіальній обороні.
● Закликали міжнародних партнерів відмовитися від співпраці з РФ та допомогти Україні.
● Інформаційна підтримка брендів, які допомагають ЗСУ та іншим силовим підрозділам.
 
Harveast Holding
● Допомога в забезпеченні регіонів присутності соціальним хлібом, молоком.
● Забезпечення продуктами військових.
● Разом з іншими аграріями України закликають найбільші світові зернотрейдингові компанії відмовитися від закупівель зерна та продовольства з Росії.
● Передано ЗСУ 4,5 тонн солярки, 5 автомобілів та 1 дрон.
● Виділено кошти для закупівлі палива, спецтехніки та амуніції військовим.

UMG Investments
● Експерти компанії із закупівель та логістики долучилися до збору заявок від бійців ЗСУ і ТрО, волонтерів, зайнялися пошуком необхідного та фандрейзінгом. Разом з партнерами компанія закупила та передала захисникам України сотні одиниць обладнання та спецодягу – бронежилети, шоломи, тепловізори, рації, супутникові телефони, спальники, термобілизну та взуття.
● Допомога «Львівському Оборонному Кластеру» – громадському об’єднанню, визначеному Міністерством оборони України основним координатором волонтерського руху, направленого на організацію виготовлення бронежилетів. За підтримки UMG виготовленно вже понад півтисячі бронежилетів для наших захисників.
● Автобуси Vesco задіяні в евакуації мешканців Маріуполя.

Футбольний клуб «Шахтар»
● Президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов ухвалив рішення про надання фінансової допомоги клубам та дитячим футбольним проєктам на суму 60 млн грн.
● Клуб залучив 25,6 млн грн для допомоги Україні. Серія ігор Shakhtar Global Tour for Peace принесла загалом дохід у 13,2 млн грн. Спільні благодійні аукціони з компаніями Sorare та Binance у сумі зібрали понад 7,2 млн грн. Ще 4 млн грн вдалося акумулювати Shelter Centre «Шахтаря» на «Арені Львів», також 1,2 млн грн залучив фонд Shakhtar Social. На зібрані кошти купується все необхідне для захисників України, українських громадян та дітей, які постраждали від війни. Нова благодійна гра запланована на кінець липня.
● За зверненням представників клубу Європейска асоціація футбольних клубів (ЕСА) надасть Україні 1 млн євро.
● Розгорнуто Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб на «Арені Львів». З початку війни Shelter Centre прийняв вже понад 1100 переселенців з різних регіонів.
● В межах благодійного проєкту Shakhtar Social Foundation спільно з European Football for Development Network і соціальним фондом Fundacja Legii запустили кампанію на підтримку України та її мешканців. До ініціативи долучилися вже 13 європейських клубів. Дві партії гуманітарного вантажу вагою понад 14 тон для переселенців з різних регіонів України вже доставлено на «Арену Львів».
● Автобуси клубу перевозять вимушених переселенців на місця розселення у Львівській області.
● Надано ЗСУ одяг на суму понад 1 млн грн.
● Передано гуманітарну допомогу для армії, ТрО та вимушених переселенців.
● «Шахтар» доставляє гуманітарні вантажі у Львівській області. Так, адресну допомогу отримав Новороздільський професійний ліцей (с. Новий Розділ), куди було евакуйовано дітей із неповних сімей та сиріт зі спеціалізованих установ східних регіонів України. Співробітники клубу привезли сюди постільні речі, електроприлади, продукти харчування і засоби особистої гігієни.
● «Шахтар» відправив дві машини з гуманітарними вантажами (понад 2 тонни) для мешканців Бучанського району Київської області. 
● Проєкт «Давай, грай» фонду Shakhtar Social Foundation працює у Львівській та Івано-Франківській областях. Заняття у 8 населених пунктах відвідують як постійні участники проєкту, так і діти-переселенці з Маріуполя, Курахового, Києва та Київської області.
● На «Арені Львів» стартували тренування проєкту «Давай, грай» для вимушених переселенців.
● ФК «Шахтар» відправив вантаж із продовольчими товарами на потреби захисників України. До складу гуманітарної допомоги увійшли продукти харчування і вода. Список необхідного було затверджено в координації з представниками Збройних сил. У відвантаженні взяли участь співробітники ФК «Шахтар», серед яких був футболіст команди Георгій Судаков.
● ФК «Шахтар» спільно з Міністерством молоді та спорту передали продовольство олімпійцям України. До складу гуманітарної допомоги увійшли продукти харчування і напої.
● ФК «Шахтар» на кошти від проведення благодійних матчів закупив 1500 медичних аптечок, виготовлених за спеціальним замовленням за кордоном. Найближчим часом аптечки буде передано Міністерству внутрішніх справ України.
● «Шахтар» закупив 750 касок на потреби Міністерства внутрішніх справ України.
● Клуб зібрав майже 23 тисячі одиниць гуманітарних товарів і передав їх Збройним силам України. До складу допомоги увійшли автомобільні аптечки й товари першої потреби.
● «Шахтар» передав міжнародній гуманітарній організації SOS Children's Villages партію дитячого харчування. Гуманітарну допомогу отримають діти, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні.
● Клуб відправив 350 кілограмів гуманітарного вантажу в Кривий Ріг для вимушених переселенців, які прибувають до міста зі східних і південних регіонів України, охоплених воєнними діями. До складу допомоги увійшло спальне приладдя (матраци, ковдри, подушки), продукти харчування та напої.
● Клуб спрямував чергову партію допомоги українським військовим. ФК «Шахтар» передав 300 комплектів спального приладдя на потреби Збройних сил України. До складу гуманітарного вантажу увійшли матраци, ковдри й подушки.
● Підрозділам 53-ї та 79-ї бригад ЗСУ, а також 4-ї бригади Національної гвардії України в Слов’янську було передано каремати, спальні мішки, продукти харчування, гігієнічні набори, приладдя для гоління та протеїнові напої для воїнів.
● «Шахтар» передав 300 матраців, 600 подушок, а також інший гуманітарний вантаж для 20-го окремого батальйону спеціального призначення «Україна».
● У Львові «Шахтар» передав Національній академії сухопутних військ України гуманітарну допомогу – 100 ящиків з продуктами.

За оновленнями допомоги активів ви можете стежити тут і на офіційних сторінках наших бізнесів у соцмережах.