500 млн грн за 5 років інвестував YASNO Efficiency в енергоефективні проєкти для клієнтів

500 млн грн за 5 років інвестував YASNO Efficiency в енергоефективні проєкти для клієнтів

05.01.2021
DTEK

Понад 300 млн грн. на рік витрат на енергоресурси економлять клієнти енергосервісної компанії YASNO Efficiency в результаті реалізації енергоефективних проєктів. За 5 років компанія інвестувала 500 млн грн., виконавши «під ключ» 80 проєктів з модернізації обладнання на промислових підприємствах і об'єктах бюджетної сфери: систем освітлення, опалення, кондиціонування, електродвигунів, конвеєрів, насосних агрегатів і газового обладнання.

Загальна річна економія енергоресурсів за виконаними проєктами становить 1,1 млн м3 природного і 157 млн кВт∙год електроенергії. Для порівняння: стільки ж електроенергії виробляє за рік сонячна електростанція потужністю 140 МВт або споживають близько 80 тис. домогосподарств в Україні.

Екологічний ефект від впроваджених YASNO Efficiency проєктів еквівалентний скороченню викидів на 140 тис. т СО2 на рік.

Всі проєкти виконані на умовах договорів енергосервісу, відповідно до яких YASNO Efficiency інвестує в енергоефективний проєкт клієнта, виконує його «під ключ» і гарантує досягнення певного рівня економії енергоресурсів. Після виконання проєкту економія підтверджується відповідно до міжнародної методології. Повернення інвестицій енергосервісної компанії відбувається за рахунок розподілу досягнутої економії між інвестором і клієнтом.

Результатом виконаних проектів стала економія енергоресурсів від 25% до 90%, в залежності від типу проєкту. Найбільшою економії (70-90%) вдається досягати завдяки модернізації систем освітлення: їх перепроектування, заміна світильників на LED з тривалим терміном експлуатації і захистом від вологи і високих температур, заміна кабельних мереж, встановлення нових щитових, автоматизація систем.

«За 5 років з моменту створення компанії ми підписали енергосервісні договори на суму 1,9 млрд грн, що становить понад 60% від обсягу всіх укладених в Україні подібних контрактів. Енергосервіс як інструмент підвищення енергоефективності не вимагає від клієнтів суттєвих додаткових витрат, не відволікає ресурси клієнта на реалізацію проєкту і мінімізує ризики замовника. В результаті впровадження проєкту крім економії витрат на енергоресурси, досягається позитивний екологічний ефект, підвищується комфорт і безпеку умов праці для співробітників, знижується аварійність виробництва.

Впровадження кожного енергоефективного проєкту – це внесок в досягнення відразу кількох цілей сталого розвитку Глобального договору ООН: підвищення доступності енергії, економічне зростання, впровадження інновацій, відповідальне споживання і виробництво, декарбонізація і боротьба зі зміною клімату, а також розвиток партнерства в інтересах сталого розвитку», – розповів директор YASNO Efficiency Сергій Чулков.

Нагадаємо, що постачальник електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та електромобільності YASNO для 3,5 млн клієнтів в 6 регіонах України в березні 2020 року разом з майже сотнею постачальників з Європи приєднався до ініціативи міжнародної асоціації Eurelectric «Бути рушієм змін: 15 зобов'язань перед споживачами». Зобов'язання передбачають в тому числі сприяння впровадженню інновацій, підвищення енергоефективності та поширення знань про енергозбереження.